Departement van Financiën, echter zonder dat het ons mocht ge lukken in de begane onbillijkheid verandering te brengen. ïn zijn vergadering van 31 Maart besloot het Hoofdbestuur aan den Minister een request te zenden, teneinde in het ontwerp alsnog een bepaling opgenomen te krijgen, behelzende, dat ook gebouwen, waarin bioscopen gevestigd zijn, onder de werking van het wetsont werp zouden vallen. In dit uitvoerig gemotiveerde request wezen wij er met nadruk op, dat de bioscopen in de allereerste plaats de beoogde bescher ming behoefden, wijl juist in het bioscoopbedrijf langdurige huur contracten liepen, waarvan de meesten waren tot stand gekomen ten tijde, dat de conjunctuur aanmerkelijk gunstiger was dan op den huidigen dag. Inmiddels is het wetsontwerp, zooals bekend, door de Regeering teruggenomen, zoodat de vaste lastenkwestie sedertdien „zweven de" is gebleven. De Personeele Belasting. Een andere last, die nog steeds zwaar op het bioscoopbedrijf blijft drukken, is de personeele. In ons vorig verslag hebben wij nog melding kunnen maken van de beslissing van den Raad van Beroep te Maastricht, dat de bioscopen aldaar, wier huurwaarde zooals men weet met meer dan het vier- en vijfvoudige was verhoogd, geacht moesten worden niet onder normale omstandigheden te zijn verhuurd en deswege de huurwaarde in alle drie Maastrichtsche bioscopen weer tot een veel lager bedrag diende te worden teruggebracht, in twee gevallen zelfs nog tot beneden de huurwaarde van 1933. Deze beslissing voor de drie Maastrichtsche bioscopen betee- kende een aanmerkelijke vermindering van de drie aanslagen. Verschillende inspecties zijn nu in het afgeloopen jaar het systeem van Maastricht gaan volgen. Zoo werden dienovereenkomstig in Rotterdam twee bioscopen aangeslagen, elk naar een huurwaarde van 33.500. De Raad van Beroep erkende niettemin de ingebrachte bezwaren en bracht de huurwaarde terug op resp. 20.000.en 18.000. Ook in Amsterdam konden te dezen opzichte bevredigende resultaten worden bereikt. In Maastricht kwam voorts nog een principieele zaak aan de orde. Een exploitant had een andere bioscoop in Maastricht bijge- huurd. De Inspecteur wilde de nu gehuurde bioscoop als een nieuwe 54

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 54