Departement van Handel, Nijverheid en Scheepvaart hebben ge voerd is ons echter de nadrukkelijke verzekering gegeven, dat iedere stagnatie in de aflevering van het bioscoopreclamemateriaal zal worden tegengegaan. In verband hiermede zijn vanwege het betrokken Departement instructies gegeven aan het crisis-invoerbureau. De leden van den Bond konden intusschen voor reclamemate riaal zooveel consenten krijgen als ze verlangden en de gevolgen van vorenbedoelden overheidsmaatregel waren dan ook niet van dien aard, dat er eenige hinder van beteekenis van werd ondervonden. Uitvoering Reglement op het Naamregister De ervaring in 1936 opgedaan met de inschrijving van filmtitels in het naamregister van den Bond heeft ons versterkt in onze over tuiging, dat het betreffende Reglement in een groeiende behoefte voorziet. In totaal zijn dit jaar 498 filmtitels ingeschreven, terwijl dit aan tal het jaar tevoren 356 bedroeg. In 20 gevallen werd door de betrokken filmverhuurders wijziging aangevraagd in de oorspronkelijk gedeponeerde titels. Herhaaldelijk moesten verzoeken om inschrijving worden gewei gerd, aangezien na raadpleging van het register was gebleken, dat de betreffende titel geheel of in hoofdzaak gelijkluidend was met een reeds gedeponeerden titel. In 8 gevallen werden, na publicatie in het „Officieel Orgaan" binnen den reglementairen termijn bezwaren ingediend, welke be zwaren nagenoeg zonder uitzondering door bemiddeling van het Bondsbureau uit den weg konden worden geruimd. Saneering van bedrijven. In dit jaar zien wij ons genoopt een geheel nieuw hoofdstuk aan het jaarverslag toe te voegen. Reeds in het vorig jaarverslag schreven wij, toen wij de be moeiingen van het Bondsbureau releveerden, het volgende: Velen, die in moeilijkheden verkeerden, deden een beroep op den Directeur van den Bond, waardoor het aantal conferenties op het Bureau in zeer sterke mate is toegenomen". Met deze enkele bewoordingen was op delicate wijze gezinspeeld op de heilzame bemoeiingen van het Bondsbureau, waaraan ver- 79

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 79