bedrijfsreglementen, zoodanig herzien en aangevuld, dat zij opge nomen zijn in een organisch verband en passen in het raam van de huidige tijdsomstandigheden. Zoo zullen voor de toelating tot het lidmaatschap, alsmede voor de vestiging van nieuwe zaken door de leden, voorwaarden moeten worden gesteld, welke meer dan voorheen er op gericht zullen zijn, dat de oprichting van economisch niet verantwoorde, van financieel ongezonde en zeer zeker van beunhaasbedrijven niet meer mogelijk is. Moet elders al te dikwijls door de Overheid worden ingegrepen, waar is ook, dat deze Overheid meermalen te kennen heeft gege-> ven, dat zij ten aanzien van de ordening in het bedrijfsleven geen initiatief heeft te nemen, doch slechts tot taak heeft te bevorderen, te steunen en te bekrachtigen, hetgeen uit het bedrijfsleven zelf is voortgekomen. Het Nederlandsche film- en bioscoopbedrijf behoort, dank zij zijn organisatie, gelukkig tot die groep, die haar eigen welzijn voor een zeer groote deel in handen heeft. Daarvan was het Hoofdbestuur zich vooral in het afgeloopen jaar, zooals uit de verdere mededeelingen in dit verslag zal blijken, sterk bewust. Een krachtige prikkel bij alles wat wij ondernemen, moge boven dien gelegen zijn in het feit, dat de film meer dan ooit in het middelpunt der belangstelling staat, dat het niveau, waarop zij zich beweegt, nog voortdurend hooger komt te liggen, dat zij, dank zij ook haar technische evolutie men denke aan de kleuren- en drie-dimensionale projectie, alsook aan de televisie beschikt over een levenskracht, die rijke toekomstbeloften in zich bergt. Het kan daarom niet anders of de toestand, waarin het Neder landsche film- en bioscoopbedrijf zich bevindt, is geen andere dan die, welken wij zelf scheppen. Indien we op den ingeslagen weg voortgaan, lijdt het geen twijfel, of ons bedrijf zal niet het laatste zijn, dat profiteert van de kentering ten goede, die zich langzaam aan in de conjunctuur openbaart. Officieele erkenning van Koninklijk Huis en Regeering. Moge het jaar 1936 in economisch opzicht al niet hebben ge bracht, wat wij ervan verwachtten, in moreel opzicht heeft het ons in ieder geval meer geschonken, dan wij hadden durven verhopen. Reeds in 1935 beschouwden wij het als een vrucht van Bonds- 7

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 7