zieningen moeten worden getroffen. Het is zelfs eenige malen voorgekomen, dat het grootste gedeelte van de op een agenda van de Commissie van Geschillen voorkomende zaken op verzoek van partijen moest worden uitgesteld, zoodat de zitting geen voortgang kon vinden, daar de overblijvende geschillen van te geringe betee- kenis waren om daarvoor de arbiters bijeen te laten komen. Blijkbaar realiseert men zich niet voldoende, dat voor elk geschil, hetwelk op de agenda wordt geplaatst, een bepaalde tijdsruimte wordt gereserveerd, welke bij uitstel onbenut voorbijgaat, terwijl bij het opnieuw in behandeling nemen van zulk een geschil vertra ging in de afwerking der overige geschillen ontstaat. Er zal dan ook in overweging moeten worden genomen het Arbitrage Reglement aan te vullen met een bepaling, volgens welke degene, die uitstel van de behandeling van een geschil vraagt, een bepaald bedrag aan den5 Bond verschuldigd zal worden. Onge twijfeld zal op deze wijze aan het noodeloos vragen om uitstel en de daarmede gepaard gaande onaangenaamheden zoowel voor de tegenpartijen als voor de arbiters een eind komen. Raad van Beroep. De Raad van Beroep was voor de zittingsperiode 1935/1936 als volgt samengesteld: Voorzitter: de heer W. Mullens. Eerste Kamer: de heeren H. Gerschtanowitz, R. Minden. B. D. Ochse en S. Zondervan. Tweede Kamer: de heeren I. Cohen Barnstijn, P. R. van Duinen, D. Pinto en J. Wessel. Wegens benoeming van den heer J. Wessel tot lid-plaatsvervangend voorzitter van de Commissie van Geschillen, is in diens plaats tot lid van den Raad van Beroep benoemd de heer Ch. van Biene. Voor de periode 1936/1937 heeft het Hoofdbestuur in zijn ver gadering van 31 Maart tot leden van den Raad van Beroep be noemd: den heer W. Mullens te 's-Gravenhage tot lid-Voorzitter; den heer E. de Hoop Azn. tot Plaatsvervangend Voorzitter; tot leden-exploitanten: de heeren I. Cohen Barnstijn te Utrecht, W. P. Peters te Venlo, M. P. M. Vermin te Maastricht en S. Zon dervan te Leeuwarden en tot leden-filmverhuurders: de heeren Ch. van Biene, L. Groen, P. R. van Duinen en R. Minden, allen te Amsterdam. Na loting zijn de kamers als volgt samengesteld: 89'

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 89