een cjroote kennis van zaken dus, een, wij mogen gerust zeggen, algeheele toewijding aan de belangen van het bedrijf en de, taak van den Bond. De groeiende beteekenis van den Bond en het stijgend aanzien, waarin deze zich mag verheugen, stellen aan allen, die in zijn dienst staan, bij het volbrengen hunner werkzaamheden steeds hoogere eischen. Vooral, waar dit ongetwijfeld grootsche werk op het Bonds bureau door een betrekkelijk gering aantal functionarissen zonder uitzondering met lofwaardigen ijver wordt ten uitvoer gebracht, gevoelt de Directeur van het Bureau, die verantwoordelijk is voor dit verslag, er bij het overzien van al hetgeen in het afgeloopen jaar gebeurd is. behoefte aan om zijn assistenten en ook de andere medewerkers voor hun prestaties zijn groote erkentelijkheid te be tuigen. Dat ook het Hoofdbestuur veel waardeering heeft voor hetgeen op het Bondsbureau wordt tot stand gebracht, kwam duidelijk tot uiting in zijn besluit aan het begin van 1936 genomen, om voor de leden van het personeel, die meer dan vijf jaren in dienst van den Bond zijn, een pensioenverzekering af te sluiten. Wat de werk zaamheden zelf betreft, zouden wij met een opsomming daarvan slechts in herhaling treden, aangezien zij door de voorafgaande hoofdstukken het best worden geïllustreerd. De volgende cijfers mogen een en ander completeeren. Het aantal door het Bondsbureau verzonden brieven en tele grammen bedroeg 7610, tegen 7365 in 1935 en 5088 in 1934, ter- wij het aantal ontvangen brieven en telegrammen 4758 bedroeg tegen 5221 in 1935 en 3735 in 1934. In deze getallen zijn niet begrepen de ontvangen brieven voor de scheidsgerechten van den Bond. Het totaal aantal gestencilde brieven, hetwelk dit jaar verzonden is. bedroeg 18.625 tegen 18.365 in het vorig jaar. Voorts werden 25 circulaires (vorig jaar 32) verzonden naar alle leden tot het doen van mededeelingen van organisatorischen aard, en 37 circulaires, welke uitsluitend voor de leden-filmver- huurders bestemd waren (vorig jaar 38). Het aantal verzonden exemplaren van gestencilde stukken be treffende rapporten, verslagen, adressen, concepten etc. bedroeg 3975. Vermelden wij voorts, dat de taak van den Bondsdirecteur aan merkelijk is verzwaard door de toeneming van het aantal conferen ties op het Bondsbureau alsook door de werkzaamheden, ver- 91

Jaarverslagen | 1936 | | pagina 91