110 Ook in 1950 was de onderlinge verstandhouding en solidariteit in onze Af deling voorbeeldig. Gesteund door de volle medewerking en een gezonde opbouwende critiek der Afdelingsleden, kon het Afdelingsbestuur in zijn geheel en zijn individuele leden in de functies, die hun in de Bond zijn toevertrouwd, op vruchtbare wijze medewerken aan de instandhouding en uitbouw van onze organisatie. Driemaal is in het afgelopen jaar een Algemene ledenvergadering der Afdeling gehouden. Door het Afdelingsbestuur is elf maal vergaderd, beurtelings in Eind hoven en Roermond. Van de gelegenheid tot vertrouwelijke mededelingen en verzoeken om bemid deling in privé-zakelijke aangelegenheden bij het Afdelingsbestuur werd ook in het verslagjaar zo dikwijls gebruik gemaakt dat dit initiatief van onze Afdelings voorzitter, de heer Dësmet alleszins de moeite waard is om ook door andere Afdelingen in overweging te worden genomen. In het afgelopen jaar herdacht de heer Den Doop te Spekholzerheide, het 30-jarig bestaan zijner exploitatie. Ook het Mabi-theater te Maastricht bestond in zijn tegenwoordige vorm 20 jaar; voor onze actieve Bondsvoorzitter en zijn broer was dit tevens aanleiding het theater een grondige en goedgesiaagde restauratie te doen ondergaan. De heer Foncke te Echt opende te Heythuizen het nieuwe „Royal Theater waarmede deze betrekkelijk kleine gemeente zeker mag worden gelukgewenst. Onze Afdelingsvoorzitter, de heer Desmet, bouwde aan zijn Chicago Theater te Eindhoven een geheel nieuwe gevel en buitenhal, die tot de bezienswaardig heden der lichtstad mogen worden gerekend en de heer Otten schonk Eindhoven een geheel nieuw Plaza Theater aan de Leenderweg, dat zich reeds direct bij de opening in een grote belangstelling van stad en verre omgeving mocht ver heugen. Onze Bondsvoorzitter, de heer M. P. M. Vermin, werd dit jaar benoemd tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. Onze gehele organisatie verheugde zich over deze onderscheiding en zeker niet het minst de Afdeling „Het Zuiden" die de eer 'heeft de heer Vermin onder hare leden te tellen. In het Bestuur onzer Afdeling kwam in 1950 geen verandering en ook de verdere functies, die onze leden in de organisatie vervullen, bleven ongewijzigd, gewijzigd. i Hiermede meen ik de vornaamste gebeurtenissen in onze Afdeling over 1950 te hebben gememoreerd; mede namens de overige Afdelingsbestuursleden wens ik U allen voor het jaar, dat thans begonnen is goede zaken, veel voorspoed en geluk. De Secretaris, J. E. F. DE NIJS. Roermond, 12 April 1951.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 116