115 een werkboekje. 33 candidaten werden afgewezen en aan 15 candidaten zal een herexamen worden afgenomen, vermoedelijk in de maand December 1950. Dit examen omvat steeds slechts een of twee vakken. De Examencommissie bestond dit jaar uit 32 personen wier namen wij hier onder laten volgen: W. J. Bakker FI. v. d. Heyden D. C. v. Reijendam J. B. Berrman W. J. M. Janssen J. B. Roelofs 0. P. Besseling L. B. Kagenaar H. van Schendel Jhr. F. L. Bicker P. Lankester J. Schipper P. C. van Bork F. Maartens G. Schoonheim L. Claassen A. Miermans C. Tenge j. D. Geerling J. Mulder T. Timmer B, R. de Haan J. Nossent E. F. W. Trijssenaar H. W. Hagenberg J. H. v. Peursem R. de Vries E. F. Henny N. Reiff M. Wolthof F, v. d. Heyden J. A. Reinders Wij hechten eraan in dit verslag de gezamenlijke medewerkers aan het examen nog eens dank en hulde te brengen voor de eminente wijze waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. Het zou ons te ver voeren in dit verslag ook nog de namen van alle ge slaagde candidaten op te sommen en wij verwijzen hiervoor derhalve naar aflevering nr. 161 van het Officieel Orgaan van de Nederlandsche Bioscoop- Bond, gedateerd 27 Octcber 1950. Een uitzondering willen wij maken voor de heer A. Hakhoff, werkzaam in het Luxor Theater te Amsterdam, die dusdanige cijfers behaalde, dat de Examencommissie besloot hem het diploma „met lof" uit te reiken. Er slaagden dus ditmaal slechts 48 van de candidaten, welk percentage na het (bovenbedoelde herexamen vermoedelijk tot ongeveer 58 zal stijgen.. Dit tamelijk lage percentage is ongetwijfeld mede te wijten aan de hierboven reeds aangestipte omstandigheid dat een aantal candidaten, met het oog op een drei ging van salarisverlaging, indien zij op 1 September het diploma niet zouden bezitten, of althans pogingen zouden hebben gedaan het te behalen, zich aan het examen onderwierpen, alhoewel zij daarvoor in feite nog niet gereed waren. Niet onvermeld mag echter blijven dat reeds sedert medio 1948 bekend was dat de onderhavige verplichting per 1 September 1950 zou ontstaan, zodat een ieder ruimschoots de tijd heeft gehad zich tijdig op een van de examens voor te be reiden. Zij die dit niet gedaan hebben werden thans de dupe van hun nalatig heid in dit opzicht. Terugziende op het examen kan gezegd worden, dat dank zij de ervaring die tijdens vorige examens was opgedaan, organisatorisch geen enkele moeilijkheid is ondervonden. Het gehalte van de candidaten was over het algemeen matig, waarbij kan worden vastgesteld, dat zij die de schriftelijke cursus serieus had den bestudeerd op het examen een goed figuur sloegen. Ook ditmaal bleek weer dat de cijfers die bij het schriftelijk examen waren behaald bij de mondelinge ondervraging in enkele gevallen 'geflatteerd waren. Met het oog hierop was reeds het vorig jaar overwogen bij voorkeur geen vrijstellingen meer te ver strekken, doch van het voornemen in deze richting moest worden afgestapt, omdat anders niet binnen de vastgestelde tijd met het examineren van deze candidaten gereed kon worden gekomen. Wel werden de vrijgestelde candi daten tijdens het practijk-examen vluchtig theoretisch getest, hetgeen geen aan leiding opleverde alsnog een mondeling examen in deze vakken te overwegen.

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 121