HET HOLLAND FESTIVAL Zesmaal werd de Commissie om een advies verzocht in zake de vervaardiging van een film. Deze verzoeken kwamen in hoofdzaak van verenigingen en bestuurslichamen. Negenmaal werd een be oordeling van een scenario gevraagd en gegeven. De Commissie heeft zich georiënteerd over het experimentele werk, dat door amateurfilmers in Nederland wordt verricht. Tal van amateurfilms werden daartoe aan haar vertoond. Gedurende 1950 heeft de Commissie vier zittingen gehouden. Achtmaal vergaderde zij met de Werkcommissie Film over de deel neming aan het Holland Festival. Tijdens het verslagjaar werd voor de tweede maal deelgenomen aan het Holland Festival. De organisatie van deze deelneming werd door het Hoofdbestuur in handen gelegd van de heren C. S. Roem, W. K. G. van Royen en R. Uges Jr. in samenwerking met de Culturele Advies-Commissie. Met het oog op de vele werkzaam heden verbonden aan de voorbereiding, werd door het Hoofdbestuur een Werkcommissie Film ingesteld, waarin behalve bovengenoem- den zitting hadden de heren A. van Domburg, Mr. R. F. Borde- wijk, P. Schuitema en de Bondsdirecteur. Première-programma's De Werkcommissie Film heeft gemeend de deelneming van de film aan het Holland Festival ook in 1950 te moeten beperken tot de vertoning van enige première-programma's. Zij was niet van oordeel, dat de te vertonen films uitsluitend meesterwerken zouden moeten zijn de overige manifestaties, welke in het kader van het Holland Festival plaatsvinden, zijn immers lang niet alle kunst uitingen van de hoogste orde ,maar wel van zodanig karakter, dat zij als een demonstratie van filmkunst en derzelver beoefening konden worden beschouwd. De filmmanifestaties werden op Dinsdag 20 Juni in het geheel uitverkochte en feestelijk versierde City Theater te Amsterdam ge opend met de vertoning van Victor Fleming's „Gone with the wind", die door de N.V. Metro Goldwyn Mayer Filmmaatschappij (e Amsterdam ter beschikking was gesteld voor deze speciale voor stelling welker opbrengst ten gunste kwam van het Nederlandsche Koode Kruis en de Stichting Bio-Vacantieoord. mwE vt™ "The bi9 lift Van Geor9e Seaton, uitgebracht door de N.V. Netherlands Fox Film Corporation te Amsterdam werd op Donderdag 22 Juni in het Kurhaus Theater te Scheveningen en op Donderdag 13 Juli in het Rialto Theater te Amsterdam vertoond. 31

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 33