bereidende werk gereed zal zijn. Van de gezamenlijke erkende han delaren werd in 1950 het verzoek ontvangen hen een grotere be scherming te bieden dan tot dusverre het geval is. Zij voerden daarbij aan, ten opzichte van de Bond en het bioscoopbedrijf be paalde verplichtingen op zich te hebben genomen; zij moeten met lede ogen zien dat nu de markt toch al zo moeilijk is, daar het bedrijf voor wat projectie-installaties betreft, practisch is verzadigd, steeds nieuwe handelaren worden erkend. Uiteraard lag een behandeling van deze aangelegenheid niet op de weg der Commissie en zij verwees de handelaren dan odk naar het Hoofdbestuur. In dit verslagjaar vonden in opdracht van de Commissie ruim 500 controles in de diverse bioscopen plaats. Opnieuw werd grote aan dacht besteed aan de bestrijding van het euvel der filmbeschadiging. Helaas moet worden geconstateerd dat alle waarschuwingen, wen ken en aanbevelingen, die tot dusverre op dit gebied reeds zijn gegeven, er nog niet toe hebben geleid dat ieder operateur het kost bare filmmateriaal met de nodige zorg behandelt. Het gevolg hier van is geweest, dat het aantal beschadigingen ten opzichte van het jaar niet is verminderd, maar integendeel is toegenomen. Dit laatste is mogelijk mede een gevolg van het feit dat tegen het einde van het verslagjaar door verschillende filmverhuurders copieën in rou latie zijn gebracht die waren afgedrukt op het zogenaamde niet- ontvlambare filmmateriaal. Deze copieën moeten met bijzondere zorg behandeld worden en speciaal het lassen vraagt een grote mate van nauwkeurigheid. Aan de gezamenlijke leden werden per circulaire aanwijzingen gegeven omtrent de behandeling van dit materiaal, waarbij dringend is aangeraden, ter vermijding van moeilijkheden bij het lassen, over te qaan tot het aanschaffen van een filmplakpers en speciale filmlijm. De filmverhuurders is per circulaire verzocht dusdanige maat regelen te nemen dat het zogenaamde onbrandbare materiaal bij ontvangst door de operateurs onmiddellijk is te onderscheiden van het brandbare materiaal zulks ter voorkoming van ernstige ongeluk ken die bij verwisseling van beide soorten zouden kunnen plaats vinden. Er zijn voor het tot stand brengen van dat onderscheid enige suggesties aan de hand gedaan. Evenals in vorige jaren werd vele malen het advies der Com missie ingewonnen met betrekking tot technische problemen bij de bouw van nieuwe bioscopen, het verbouwen van bestaande biosco pen of het effectueren van voorschriften die door plaatselijke auto riteiten waren uitgevaardigd. In twee gevallen werd door de tech nische inspecteur een dusdanig rapport uitgebracht, dat het nood zakelijk werd geacht dat de voltallige Commissie een onderzoek ter plaatse instelde. Ten slotte zij nog vermeld dat de Commissie in dit verslagjaar zesmaal in vergadering bijeen kwam. 54

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 59