streefd zal worden op het verbruik van de electrische energie in de bioscopen zoveel mogelijk te bezuinigen. In het volgend jaar werden de pogingen van het Hoofdbestuur om ontheffing van het lichtreclameverbod te verkrijgen, voortgezet. Uitvoering Reglement op het Naamregister Ingeschreven werden 573 filmtitels (490 in 1949). Gewijzigd werden 28 filmnamen. Er werden enige bezwaren tegen aangekondigde filmtitels in gediend, die er toe leidden, dat na overleg overeenstemming tussen de betrokken filmverhuurders werd bereikt zonder dat het Hoofd bestuur reglementair behoefde in te grijpen. Aan filmverhuurders die titels aanboden welke blijkens de voor- controle geheel gelijkluidend waren met reeds ingeschreven film namen, werd daarvan onder retournering van het titelformulier me dedeling gedaan met het verzoek een andere filmtitel te kiezen. Hieraan werd door de betrokkenen steeds zonder bezwaar voldaan. Het vorenstaande geldt niet voor filmtitels welke enige of zelfs grote overeenkomst met ingeschreven namen vertoonden, omdat het in de eerste plaats aan de filmverhuurders zelf moest worden over gelaten te beoordelen of gepubliceerde titels een huns inziens meer of mindere gelijkenis met reeds ingeschreven filmnamen vertoon den, welke mogelijk aanleiding tot verwarring kon geven. Ingeval de betrokken filmverhuurders hierover niet tot overeenstemming hadden kunnen geraken, zou immers het Hoofdbestuur een uit spraak hebben moeten doen op grond van artikel 6 van het Re glement op het Naamregister. Ook bleek in het verslagjaar meermalen, dat sommige filmver huurders niet weten, dat blijkens artikel 2 van genoemd reglement de leden wel gerechtigd, doch niet verplicht zijn hun titels te doen inschrijven, omdat het reglement alleen ten doel heeft een bescher ming van titels te verlenen, indien deze bescherming door de be trokken filmverhuurders wordt gewenst. Maar zij die een niet in geschreven filmtitel gebruikten welke reeds ten name van een ander lid was ingeschreven, konden op grond van artikel 9, dat het recht tot uitsluitend gebruik van een naam toekent aan het lid te wiens verzoeke de inschrijving is geschied, worden verplicht het inbreuk maken op dit recht te staken. Statistiek van het Bioscoopwezen Binnenkort zal in druk verschijnen een statistiek van het bioscoop wezen in Nederland, welke door het Centraal Bureau voor de Sta- 65

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 71