Stichting „Bio-Vacantieoord" De opbrengsten van zowel de in de Paasweek als van de gedu rende de Kersttijd in de zaken van de leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond gehouden collectes ten bate van de Stichting „Bio- Vacantieoord", waren dank zij de spontane medewerking van de bioscoopdirecties en haar personeel ook dit jaar bevredigend. Blijkens de in het Officieel Orgaan gepubliceerde vergelijkende cijfers gaf de Paascollecte een mindere opbrengst van bijna f 10.000,te zien, hetgeen men, de tijdsomstandigheden in aan merking nemende, niet onbevredigend mag noemen. De Kerst collecte leverde daarentegen een verrassend resultaat op. Niet alleen bleek de terugloop in de ontvangsten, welke het vorig jaar nog ongeveer f 40.000,bedroeg, tot staan te zijn gekomen, maar de totale opbrengst was bovendien ruim f 6.000,hoqer dan in 1949. Het Hoofdbestuur heeft ook in 1950 aan de Stichting een bij drage van f 1125,geschonken. Het Nederlandsche Roode Kruis Ook dit jaar hebben de leden aan de oproep van het Hoofd bestuur om hun steun te verlenen aan de actie, die het Nederland sche Roode Kruis ter versterking van zijn middelen voert, gaarne gevolg gegeven door in de week van 22 tot 28 September een pro pagandafilm van genoemde instelling te vertonen en een collecte in hun bioscopen toe te staan. Deze inzameling heeft een bedrag van rond f61.000,opgebracht. Het Nederlandsche Roode Kruis heeft zijn erkentelijkheid be tuigd voor de medewerking welke de leden-exploitanten en hun personeel aan deze inzameling hebben verleend. Marshall Plan De Nederlandse afdeling van Economie Cooperation Administra- tion (E.CA.) heeft aan het Hoofdbestuur verzocht zijn medewer king te verlenen ter bevordering van een meer doeltreffende voor lichting, door middel van de vertoning van films inzake de econo mische hulpverlening in het kader van het z.g. Marshall Plan. Het Hoofdbestuur heeft aan dit verzoek voldaan op grond van de overweging, dat een juiste voorlichting inzake deze materie in zonderheid voor Nederland van belang is, en zijn medewerking verleend aan een roulement in de bioscopen der leden van een teken film, welke op geestige wijze de samenwerking van de Europese landen in het kader van het Marshall Plan demonstreert. 67

Jaarverslagen | 1950 | | pagina 73