Dank zij de medewerking van de leden heeft deze collecte een opbrengst van ongeveer 42.000.— behaald. De Nederlandse Vereniging tot steun aan het „Koningin Wilhelmina Fonds" voor de Kan kerbestrijding heeft voor de verleende steun dank betuigd. Stichting 1940-1945 Ter gelegenheid van het feit, dat ons land tien jaar geleden bevrijd werd, had de Stich ting 19401945 het plan opgevat om door het houden van een grootse slotinzameling vol doende gelden bijeen te brengen om alle per sonen die aanspraak kunnen maken op uitke ringen van de Stichting voor hun gehele ver dere leven te ondersteunen. Het daartoe in het leven geroepen inzamelingscomité riep onder meer de medewerking in van het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf voor wat betreft het houden van een zaalcollecte. Gezien het zeer bijzondere karakter van deze inzameling en het sympathieke streven dat daaraan ten grondslag lag, heeft het Hoofd bestuur er bij de leden op aangedrongen om steun aan de bioscoopcollecte te verlenen. Hoezeer de leden aan dit verzoek gevolg heb ben gegeven, kan worden afgeleid uit het mooie resultaat van de collecte, welke van 29 April tot en met 5 Mei werd gehouden. De opbrengst bedroeg namelijk 100.292.38, waarmede het bedrijf er in belangrijke mate aan heeft meegewerkt, dat de Stichting 1940 1945 het door haar gestelde doel volledig ver wezenlijkt zag. Het Hoofdbestuur van de Stichting heeft zijn grote erkentelijkheid betuigd voor de bijzon der gewaardeerde hulp welke het van de zijde van het Hoofdbestuur van de Bond en de leden heeft ondervonden. Fonds voor Bi/ssondere Noden De Stichting Louis Groen-Fonds, die zich ten doel stelt het verlenen van hulp aan hen, die werkzaam zijn of geweest zijn in het Neder landse filmbedrijf, heeft ook in 1955 weer in talrijke gevallen financiële bijstand moeten verlenen. Bij dit werk, dat zich in alle stilte met de vereiste discretie voltrekt, mocht de Stichting wederom steun van het Hoofdbe- stuur en van verschillende bedrijfsgenoten on dervinden. De samenstelling van het Stichtingsbestuur was als volgt: L. Groen, Voorzitter; M. Desmet, H. W. Hagenberg, H. Kroonenberg, P. Ooms Jr. en M. P. M. Vermin, leden. Vertegenwoordigingen Het Hoofdbestuur was tijdens het verslagjaar in de Commissie van Bijstand van de Geluids stichting wederom vertegenwoordigd door de heer C. S. Roem en in de Commissie 44 (Foto grafie en Cinematografie) van het Centraal Normalisatiebureau door de heer O. P. Bes- seling. Voorts was het College, behalve in de reeds elders in dit verslag vermelde lichamen door de heer R. Uges Jr. vertegenwoordigd in de Huishoudelijke Commissie van de Centrale Commissie voor de Filmkeuring, door de heer M. A. V. Vermin in het Zuidelijk Nakeurings- comité, door de Bondsdirecteur in de Sectie Film van de Voorlopige Raad voor de Kunst, door de heren D. J. van Leen, Joh. Miedema en W. K. G. van Royen in de Raad van Be heer van de Stichting „Nederlandse Filmstu dio", door de heren J. G. J. Bosman, Joh. Mie dema, J. Nijland Jr. en C. S. Roem in de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Film instituut, door de heer J. G. J. Bosman in het Bestuur van de Stichting Instituut Film en Jeugd en van de Internationale Unie van Bios- coopexploitanten (Union Internationale de 1'Exploitation Cinématographique)door de heer W. K. G. van Royen in het Bestuur van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten en door de heer A. J. A. Huyser in de Sub-Commissie van Advies voor Musici en Artisten van het Ministerie van Sociale Zaken. 46

Jaarverslagen | 1955 | | pagina 47