Technischo Commissie 21 In de samenstelling van de Technische Com missie kwam geen verandering en de Commis sie zag er derhalve, evenals in 1957, als volgt uit: D. J. van Leen, Wassenaar, Voorzitter; O. P. Besseling, Amsterdam; D. Siem Jr., Amsterdam; M. Cornelissen, Amsterdam; G. H. Groenewegen, Leiden; L. B. Kagenaar, Utrecht; H. W. Hagenberg, Secretaris en L. Claassen, Plaatsvervangend Secretaris. Daar zich in het verslagjaar geen bijzonder heden voordeden behoefde de Commissie slechts éénmaal in vergadering bijeen te ko men en wel voor het uitbrengen van een advies aan de Commissie Nieuwe Zaken. Te dezer zake werd door de Commissie een plaatselijk onderzoek ingesteld. Het aantal technische controles, dat in 1958 plaatsvond was hoger dan in 1957, namelijk 424 tegen 399. Het aantal her-controles beliep 317 tegen 285 in 1957; het aantal bijzondere controles daal de daarentegen tot 94 tegen 106 in 1957. Het aantal inventarisatie-controles bedroeg 13 tegen 8 in het voorafgaande jaar. Met het houden van lezingen ten behoeve van operateurs over het onderwerp filmbehande- ling werd dit jaar door allerlei omstandigheden weinig voortgang gemaakt. Er vond slechts één lezing plaats en wel in Enschede, waaromtrent als bijzonderheid kan worden vermeld, dat be halve de gebruikelijke ochtendlezing ook des avonds een voordracht plaats vond ten behoe ve van operateurs, die zich overdag niet vrij konden maken. De belangstelling voor beide lezingen was zeer bevredigend. Het ligt in de bedoeling in het komende jaar het organiseren van dergelijke lezingen voort te zetten. Voor wat betreft de nieuwe projectie- en ge luidssystemen kan worden gesteld, dat het merendeel van de bioscopen thans is uitgerust voor de projectie van cinemascope films met optisch geluid. Nog slechts ongeveer 120 bio scopen, voor het merendeel tot de groep der allerkleinste bedrijven behorende, zijn tot dus verre op dit punt achter gebleven. De inrich ting van bioscopen voor vertoning van films met magnetisch geluid bleef echter beperkt en steeg tot 46 (43). Behalve de verbeteringen, gepaard gaande met de inrichting van vele bioscopen voor cinema scope-projectie, zijn ook in het afgelopen jaar weer talrijke grote en kleine restauraties uit gevoerd, teneinde de technische outillage van het bioscooppark te verbeteren of het publiek een zo groot mogelijke mate van veiligheid en comfort te bieden. Op deze wijze zijn ook in dit verslagjaar weer ettelijke millioenen in het bedrijf geïnvesteerd. Onze technische dienst was bij vele van de be langrijke verbeteringen betrokken in zoverre, dat in talrijke gevallen aanwijzingen en ad viezen werden verstrekt. Teneinde de lezer een inzicht te verschaffen in de omvang van de verbeteringen en ver nieuwingen, welke in 1958 plaatsvonden, zal, zoals te doen gebruikelijk, een splitsing in drie categorieën worden oemaakt, te weten: Categorie A: kleine verbeteringen, waaronder wij ver staan het vernieuwen van de projectie-in stallatie, verbetering van de zitplaatsen, verbeteringen van ondergeschikte aard aan de overige inventaris van zalen, foyers of halls, of verbeteringen in de veiligheids maatregelen. Categorie B grote verbeteringen, waaronder wij ver staan vernieuwing of zeer aanzienlijke ver-

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 22