42 wegens de onrust die was ontstaan tot voor zichtigheid te manen. Het Hoofdhestuur advi seerde de leden in het bijzonder geen verla ging van entreeprijzen of rangverschuivingen niet hetzelfde effect door te voeren dan na het bestuur van de onderwerpelijke plaatselijke of provinciale afdeling van exploitanten van het voornemen hiertoe in kennis te hebben ge steld. In gezamenlijk overleg met de bij de prijsherziening betrokken collega's zou men alsdan kunnen trachten een voor alle partijen redelijke oplossing tot stand te brengen. Een soortgelijk advies verstrekte het Hoofdbestuur met betrekking tot het publiceren van prijs verlagingen. Ten aanzien van de prijsherzieningen in kwes tie werd alsnog op de door het Hoofdbestuur aangegeven wijze gehandeld. Het overleg heeft tot een voor alle betrokkenen bevredigend resultaat geleid. Gedurende de rest van het jaar hebben zich op het terrein van de entree prijzen verder geen verwikkelingen voor gedaan. Lidmaatschappen In het verslagjaar liet het Hoofdbestuur 15 nieuwe leden toe, waartegenover stond de uit schrijving van 9 leden wegens verlies der ver eisten voor het lidmaatschap of overlijden. Het Hoofdbestuur constateerde, dat een lid- filmverhuurkantoor niet meer aan de vereis ten voor het lidmaatschap voldeed, hetgeen derhalve de beëindiging van het lidmaatschap van dit filmverhuurkantoor meebracht. Het kantoor in kwestie kon zich met deze consta tering van het Hoofdbestuur niet verenigen en maakte een kort geding aanhangig bij de President van de Arrondissementsrechtbank te Amsterdam. Deze was evenwel van oordeel, dat het Hoofdbestuur terecht had vastgesteld, dat het lidmaatschap van de betrokken onder neming als beëindigd moest worden be schouwd, met welke uitspraak de uitschrijving van deze onderneming dus definitief werd. De Bond had op 1 Januari 1959 het aantal van 405 leden bereikt, die tezamen 647 zaken ex ploiteerden. Op pagina 28 van dit verslag is het jaarlijkse overzicht van de aantallen zaken op genoem de datum, onderverdeeld volgens de uitge oefende bedrijven, opgenomen. Diploma's Er werden uitgeschreven 753 Bondsdiploma's, 269 filmbeurskaarten, 61 donateursbewijzen en 1318 bioscoopdiploma's voor militaire oor logsinvaliden, dus in totaal 2401. Film verzekering Mede dank zij de gedurende 1957 gesloten nieuwe overeenkomsten konden in het ver slagjaar op het gebied van de filmverzekering bevredigende resultaten worden bereikt. Het voor de all risks-verzekering bedongen winstaandeel, dat het eerste jaar de premie met bijna 2% had verminderd, zal voor liet verslagjaar tengevolge van het teruglopen der schadecijfers een waarschijnlijk vrij aanzien lijk hogere premie-restitutie opleveren. De brandverzekering op bij de verhuurders aanwezige films bleef weer beperkt tot de films, waarvan de premièredatum minder dan drie jaren geleden is; drie verhuurders maak ten gebruik van de mogelijkheid om oudere films voor eigen rekening te verzekeren. De gemiddelde metrage der verzekerde filmvoor- raden lag met 10.969.000 meters belangrijk be neden het gemiddelde van 1957 (12.563.000 meters) en zelfs beneden het 1956-gemiddelde (11.273.000 meters). Het aandeel der kleuren films, dat in 1957 reeds van 36% naar 39% was gestegen, vermeerderde opnieuw tot 43%. Lijst van Geen Bezwaar Het aantal aanvragen tot plaatsing op de Lijst van Geen Bezwaar is gedaald van 2409 in 1957 tot 2237 in 1958. Hierbij zijn begrepen 57 (in 1957: 58) aan vragen voor televisie-uitzendingen. In 178 ge vallen (in 1957: 193) werd de plaatsing ge weigerd. De leverantie van films ten behoeve van de filmvoorziening van leger, marine en lucht macht geschiedde op de gebruikelijke wijze krachtens de met het Centraal Filmbureau dei- Strijdkrachten getroffen regeling. Toekenning van eretekens Krachtens het besluit van het Hoofdbestuur dd. 28 Augustus 1956 zijn er ook dit jaar weer vele eretekens uitgereikt aan werknemers die onafgebroken gedurende een zekere tijd, ten minste tien jaren, bij eenzelfde onderneming in het film- en bioscoopbedrijf werkzaam zijn geweest. Het ereteken is ingesteld als uiting van waardering voor vele jaren trouwe plichts vervulling bij één werkgever. Het heeft de vorm van een gestileerd malthezer kruis als

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 43