48 de de Kerst- en Nieuwjaarsweken moeilijk heden kunnen voordoen tengevolge van de om standigheid, dat Kerstmis in 1958 op Donder dag en Vrijdag en de daaropvolgende Nieuw jaarsdag op Donderdag zou vallen. Ter vermijding van deze moeilijkheden en met het oog op de filmprogrammering op de Kerst dagen nodigde het Hoofdbestuur de leden in overleg met de Afdelingsraad en de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders uit de drie verto- ningsweken in de Kerst- en Nieuwjaarspei iode 1958/1959 als volgt in te delen: Vrijdag 19 tot en met Dinsdag 23 December, Woensdag 24 tot en met Dinsdag 30 December, alsmede Woens dag 31 December 1958 tot en met Donderdag 8 Januari 1959. Stichting Bio-Vacantieoord In het voorgaande is reeds gewag gemaakt van het aanbrengen van een herdenkingsplaqueUc in het in aanbouw zijnde nieuwe Bio-Herstel- lingsoord voor minder valide kinderen op 2 October door de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, mede in zijn functie van voor zitter van de Stichting Bio-Vacantieoord. De charitatieve arbeid van deze, met het Neder landse film- en bioscoopbedrijf zo nauw ver knochte, instelling, tot nu toe gericht op het Koloniehuis „Russenduin" te Bergen aan Zee, zal door de vestiging van het nieuwe revalida tiecentrum te Arnhem aanmerkelijk worden uitgebreid. Deze belangrijke nieuwe taak op het gebied van de volksgezondheid heeft de Stichting uiteraard slechts op zich kunnen nemen dank zij de offervaardigheid van het bioscooppubliek en de energieke steun van de leden-exploitanten en hun personeel, waarop ook in de toekomst terecht wordt vertrouwd, gelet althans op de in het verleden en met name in het afgelopen jaar behaalde resulta ten van de collectes van de Stichting Bio- Vacantieoord. De zomercollecte, in de bioscopen gehouden in het tijdvak van 11 tot 25 Juli boven de grote rivieren en van 1 Augustus tot 15 Augustus beneden de grote rivieren, behaalde een op brengst van ƒ206.926,49 tegen een opbrengst van 173.034,59 in 1957. De Kerstcollecte van 23 December 1958 tot 8 Januari 1959 leverde het zeer fraaie bedrag op van 251.781,42, het geen eveneens belangrijk meer was dan die van het voorafgaande jaar met 233.166,44. Hier door lag de totale opbrengst der collectes in 1958 ruim ƒ50.000,— boven die van 1957, waarmede een uitzonderlijk resultaat werd ge boekt. Afgezien van de gebruikelijke bijdrage van 1.125,besloot de buitengewone algemene ledenvergadering op 1 October in het kader van de viering van liet veertigjarig jubileum van de Bond tot een schenking van 40.000, ten behoeve van het nieuwe centrum te Arnhem. Het bestuur van de Stichting bestond aan het einde van het verslagjaar uit de volgende heren Joh. Miedema, voorzitter; R. Uges, secreta ris; W. K. G. van Royen, penningmeester; J. G. J. Bosman, M. Gerschtanowitz, H. S. Boek man, W. G. Veldhuizen, M. J. W. Peters, J. Visser, C. van Willigen en C. van Liere, leden. Het Nederlandsche Roode Kruis Het Hoofdbestuur van het Nederlandsche Roode Kruis heeft ook in 1958 een beroep ge daan op het Hoofdbestuur van de Bond te bevorderen, dat de collecte in de bioscopen ten behoeve van eerstgenoemde instelling der tra ditie getrouw zou plaats vinden. De bijzondere betekenis van de arbeid van het Nederlandsche Roode Kruis op het terrein van de volksge zondheid in aanmerking nemende adviseerde het Hoofdbestuur de leden van de Bond weder om krachtig steun te verlenen aan het Roode Kruis bij zijn veelomvattende taak door in de week van 24 tot en met 30 October in de bio scopen gratis het propagandafilmpje „Zo'n dag als alle andere" te vertonen en na afloop daarvan een geldinzameling in de bioscoop zalen te houden. De opbrengst van deze collecte heeft aange toond, dat de exploitanten en hun personeel weer op energieke wijze hebben meegewerkt aan het behalen van een zo goed mogelijk re sultaat. Sedert 1947, het jaar waarop voor het eerst in de bioscopen voor het Roode Kruis werd gecollecteerd, was de opbrengst namelijk in het verslagjaar het hoogst, te weten 110.223,De stijging ten opzichte van 1957 bedroeg liefst 12.413,en ten opzichte van 1956 3.542,Vooral de vergelijking met 1956 is frappant, daar in dat jaar de gebeur tenissen in Hongarije zeer veel weerklank von den bij het Nederlandse publiek, hetgeen sterk van invloed was op de opbrengst van de in zameling. In 1958 werd de opbrengst bestemd voor de zogenaamde nationale taken van het Roode Kruis, zoals de bloedtransfusiedienst, de hulpposten langs de wegen, de hulp bij ram pen en de boot- en autotochten voor chroni sche invaliden.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 49