Leden vergaderingen 54 Op 10 Februari is een buitengewone leden vergadering gehouden, o.a. om te voorzien in de vacature, die in het Hoofdbestuur was ont staan door het tussentijds aftreden van de heer B. J. Schimmel. In deze vacature werd bij enkele candidaatstelling gekozen de heer J. P. M. A. Smulders. In zijn openingsrede heeft de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, aandacht gewijd aan de activiteit van de Bond in de afgelopen veer tig jaar en daarbij aangekondigd, dat het jubi leum op een nader te bepalen datum in de loop van het jaar op passende wijze zal worden ge vierd. In de Jaarvergadering, die op 27 Mei is gehou den, heeft de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, in zijn openingsrede gewezen op het tot stand komen van het nieuwe Algemeen Be- drijfsreglement, waardoor de organisatorische rechtspositie van de ondernemingen meer in overeenstemming is gebracht met de practijk en de vestigingsregeling is aangepast aan de algemeen in Nederland gehuldigde inzichten. Wat de algemene bedrijfstoestand betreft was de Bondsvoorzitter van mening, dat de alge mene ontwikkeling op het gebied der ontspan ning tot waakzaamheid noopt en dat het be drijf rekening moet houden met een wijziging van het geijkte patroon der bestedingen van tijd en geld. De jaarstukken werden goedgekeurd nadat de Commissie van Rapporteurs, bestaande uit de heren E. Alter te 's-Gravenhage, C. van Liere te Goes en J. Nijland Jr. te Utrecht, verslag had uitgebracht aangaande de door haar ge vraagde inlichtingen betreffende de financiële jaarstukken. Bij enkele candidaatstelling werden de perio diek aftredende Voorzitter en Hoofdbestuurs leden, de heren Joh. Miedema te Sneek, J. P. M. A. Smulders te Amsterdam en R. Uges te Rijswijk, herkozen. Ook de periodiek aftredende leden van de Filmbeurscommissie, de heren G. H. Groene- wegen te Leiden en H. Timmer te Amsterdam, werden herbenoemd. Bij de herdenking van het veertigjarig bestaan van de Nederlandsche Bioscoop-Bond is op 1 October een buitengewone ledenvergadering gehouden, waarbij ook de Staatssecretaris van Onderwijs, Kunsten en Wetenschappen, Mr. R. G. A. Höppener, en de Chef van de Afdeling Kunsten van genoemd departement, Dr. J. Hulsker, aanwezig waren. Aangezien elders in dit verslag de nodige aandacht aan het Bonds jubileum is gewijd, moge hier volstaan worden met te vermelden dat in deze vergadering rede voeringen zijn gehouden door de Bondsvoor zitter, de heer Joh. Miedema, en door de Staatssecretaris. Deze laatste deed daarbij mededeling van de benoeming van de heer Joh. Miedema tot Ridder in de Orde van Oranje Nassau. De Bondsdirecteur heeft een beschouwing gehouden over de karakteristiek van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De voorzitters van de Afdelingsraad, de Bedrijfs afdeling Filmverhuurders en de Bedrijfs afdeling Filmfabrikanten en Filmproducen ten, zijnde respectievelijk de heren C. van Wil ligen te Wassenaar, H. S. Boekman te Amster dam en C. S. Roem te 's-Gravenhage, hebben de gelukwensen van deze afdelingen aan het Hoofdbestuur overgebracht. Op voorste] van het Hoofdbestuur werden de heren Ch. van Biene te Arnhem, G. J. Milius te Hoogezand en B. D. Ochse te Heemstede tot ereleden van de Bond benoemd. De Bondsvoorzitter heeft ook mededeling ge daan van het besluit van het Hoofdbestuur om de heer H. W. Hagenberg de titel te verlenen van adjunct-directeur. Op voorstel van het Hoofdbestuur werd ter gelegenheid van het veertigjarig bestaan van de Bond een bedrag van 40.000,ten laste van de Bondskas geschonken aan de Stichting Bio-Vacantieoord te Amsterdam, zulks ten be hoeve van de inrichting van het nieuwe Bio- Herstellingsoord voor minder valide kinderen te Arnhem.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 55