Hot Bondsbureau 56 In de personeelsbezetting kwam in liet afge lopen jaar enige verandering door bet vertrek van een drietal medewerkers. In bet totaal aantal van 33 medewerkers kwam echter geen wijziging. De verdeling is als volgt: directie en secretariaat 7, administratie 8, financiële en technische controle 4, typekamer 5, telefoon, expeditie en archief 5, alsmede huishoudelijke dienst 4. Het Hoofdbestuur kon op 1 mei aan de leden mededelen dat de Bondsdirecteur, die gedu rende enige maanden van het jaar met zieken- verlof was, de leiding van het bureau weer op zich had genomen. De omvang van de Bondswerkzaamheden die in de voorgaande hoofdstukken van dit verslag tot uitdrukking komt, heeft uiteraard aan het Bondspersoneel zware eisen gesteld. Het eigen aardige karakter van het Bondsbureau, dat mede tot taak heeft een groot aantal secreta riaten te vervullen als ook de redactie van het Bondsorgaan, de verzorging van de onder scheiden andere uitgaven, de uitoefening van de recette en technische controles en de buma- administratie, stelt telkens weer nieuwe eisen aan de leiding en haar naaste medewerkers om de werkzaamheden voortvloeiende uit het cen trale beleid van de organisatie of daarmede direct verband houdende, in een voortdurende continuïteit en volgens het gewenste tempo te doen verlopen. Teneinde dit alles goed te doen functionneren is een voortdurende coördine rende activiteit nodig, die datgene wat men verstaat onder het begrip teamwork mogelijk maakt. Met betrekking tot bepaalde regïe- mentstoepassingen, activiteiten op het gebied van de vermakelijkheidsbelasting en zovele andere zaken komt liet meermalen tot uiting. In het bijzonder heeft dit profijt opgeleverd bij de voorbereiding van de zo geslaagde jubileumviering van de organisatie. Gaarne getuigt de samensteller van dit verslag van zijn grote waardering voor de toewijding die alle medewerkers ook in het verslagjaar bij de ver vulling van hun werkzaamheden hebben ge toond. In de loop van het jaar heeft hij aan ieder persoonlijk van zijn grote waardering doen blijken voor de wijze waarop het gehele bureau weet samen te werken en allen het beste van hun krachten weten te geven. Van de woorden van lof die het Hoofdbestuur bij monde van zijn Voorzitter bij gelegenheid van het jubileum tot de medewerkers van het bureau heeft gericht, hebben allen met vol doening kennis genomen, welke woorden on getwijfeld een spoorslag waren om op de inge slagen weg voort te gaan. De benoeming door liet Hoofdbestuur van de heer H. W. Hagen- berg tot adjunct-directeur was een tastbaar be wijs van deze lof, evenals de extra honorering, welke de leden van het personeel werd toe gekend. Hieronder volgen enkele cijfers, die voor de leden wellicht interessant zijn en in het jaar verslag niet behoren te ontbreken. Ontvangen brieven en telegrammen: 20.869 (vorig jaar 21.065) verzonden brieven: 6968 (7887); verzonden gestencilde brieven: 39.756 (36.838); stencilstukken, zoals notulen, reglementen, be slissingen, vonnissen en rapporten: 617 (663) ontvangen, gecontroleerde en ingeboekte re- cettestaten: 62.500 (60.000); boekingen in verband met Bumaverplich- tingen (inclusief codeer- en rekenwerk): ±165.000 (160.000); vergaderingen: 137 (204); bezoekers: 1556 (1573).

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 57