57 Werkzaamheden Recette-Gontnöledienst Door de recette-controleurs van het Bonds bureau zijn in het verslagjaar 423 onderzoe kingen in de administraties der leden-exploi- tanten verricht om de juistheid en de volledig heid te toetsen van de door dezen aan leden-filmverhuurders en Bondsbureau ge dane recette-verantwoordingen. Uit deze onderzoekingen kwamen onopzettelijke abui zen naar voren, waardoor voor 43 bioscopen nabetalingen van filmhuren en Bondsbij dra gen resulteerden tot een gezamenlijk bedrag van ƒ2.494,02; de relatief onbeduidende om vang van deze naheffingen vormt een toets steen voor de mate van volledigheid waarmede de opbrengsten van alle verkochte geldige entreebewijzen in de verantwoordingen der leden-exploitanten zijn opgenomen. De personeelsleden van de dienst hebben daarenboven gedurende het verslagjaar 26 zaalcontroles ingesteld, waarbij ter plaatse en gedurende de voorstellingen de aan bio scoopbezoekers ter hand gestelde entreebewij zen op geldigheid geverifieerd zijn. Daar bij is in enkele bioscopen geconstateerd, dat aan alle bezoekers een vaste toeslag op de toe gangsprijs in rekening werd gebracht, welke toeslag als een vergoeding voor plaatsbespre ken werd aangemerkt en als zodanig buiten de verantwoordingen aan de deelgerechtigden in de opbrengsten was gehouden. Het Hoofdbe stuur heeft tegen deze methode van prijsbepa ling stelling genomen in de overweging, dat de omstandigheid van integrale heffing in voorko mend geval aan de toeslag ten enen male het karakter van vergoeding voor feitelijk bespre ken en reserveren van zitplaatsen ontneemt. Aan een bioscoopexploitant, die de gewraakte heffingspractijk voortgezet had ook nadat hem het standpunt van het Hoofdbestuur kenbaar was gemaakt, heeft dit College een boete van 100,opgelegd. Op ander terrein vond het Hoofdbestuur voorts in het resultaat van een der zaalcontroles aanleiding om aan een lid- exploitant de straf van waarschuwing op te leggen.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 58