Afdeling Amsterdam 72 Producent Film Vertonings duur De groentetuin bij huis 13 min. Donkere wolken 4 min. Het grote bos 6 min. Minimale modeshow 10 min. Overal in overall 49 min. Reportage van een B.B.-oefenin g te Den Haag 7 min. De vertegenwoordiging van de Protestantse Kerken op de Expo te Brussel ----- 6 min. Visual Landing Aids 18 min. Vrouwen in de B.B. 15 min. Wanneer-Waar-Wat-Waarom 20 min. Werkwijze van een geneeskundi ge eenhei d van de B.B. 16 min. Zeven stuivers 26 min. Zinc controls corrosion 10 min. Terlenka A.K.U. 6 min. 4 x W 3 x B 12 min. Herman Wassenaar's Filmproductie Spaarvarkens 20 min. H speelfilm (hoofdfilm) kleurenfilm Amsterdam, 2 Maart 1959. A. PETERS Het beeld dat de cijfers aangaande het bezoek en de ontvangsten in de Amsterdamse bioscopen over het verslagjaar geven, is het over geheel genomen beter dan door velen werd verwacht, in aanmerking nemende de inzinking, die zich in het laatste kwartaal van 1957 voordeed. Het aantal bezoekers verminderde in verge lijking met het jaar daarvoor met 4,62%. De opbrengst van de entreekaarten na aftrek van de vermakelijkheids- belasting steeg daarentegen ten opzichte van 1957 met 2,75%. Hieruit blijkt, dat het bedrag hetwelk het pu bliek gemiddeld aan de bioscoop besteedt, iets groter was, zij het dat deze stijging hoofdzakelijk veroorzaakt is door sommige eerste-week-theaters in de binnenstad welke enige exceptionele films hebben vertoond. Ten opzichte van het landelijk gemiddelde is de stijging van het ontvangstcijfer 0,15% lager. Nog minder gun stig valt de vergelijking met het landelijk bezoekcijfer uit, want dat ligt in Amsterdam 2,32% beneden het landelijk verhoudingsgetal. Wanneer men nu de hoofdstedelijke cijfers gaat ont leden, dan tekent zich de bedriegelijkheid van gemid delden duidelijk af, want het bezoek en de ontvangsten liepen in verschillende sectoren van het Amsterdamse bioscoopbedrijf aanzienlijk meer achteruit dan de hier voor genoemde cijfers zouden doen vermoeden. Het waren vooral de buurtbioscopen en in het bijzonder enige volkstheaters, die te kampen hadden met een ern stige achteruitgang. De gevolgen hiervan kwamen plotseling aan het licht, doordat een van de leden zich genoodzaakt zag tot een verlaging van prijzen over te gaan. Niet alleen de ver laging, maar meer nog de annoncering trok sterk de aandacht an de leden der Afdeling. Het lag voor de hand, dat bij de directies van de in de nabijheid dei- betrokken bioscoop gevestigde theaters de grootste vrees bestond, dat zij hiervan nadeel zouden ondervinden. Men wendde zich terzake zowel tot het Hoofdbestuur als de Afdeling Amsterdam en Afdelingsraad. In de twee laatstgenoemde colleges heeft deze ontwikkeling een punt van ernstige discussie uitgemaakt gezien de omstandigheid, dat hieraan meer dan plaatselijke be tekenis moest worden gehecht. Het spreekt echter van zelf, dat een en ander in hoofdzaak onze Afdeling regardeerde. In een door het Bestuur bijeengeroepen buitengewone spoedledenvergadering welke op 18 Juni werd gehou den onder leiding van de Vice-Voorzitter, de heer W. F. Dubbeldeman, werden de door de prijzenherziening ontstane problemen aanstonds aan de orde gesteld.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 72