Afdeling 's-Gravenhage 74 Op 6 Maart gaf het Bestuur acte de présence bij de opening van de nieuwe bioscoop Leidsepleintheater te Amsterdam en op 16 Maart was het Bestuur vertegen woordigd bij de receptie ter gelegenheid van het 25-jarig jubileum van Huize de Liefde, welk zalencomplex op 18 September 1932 werd geopend en waarin twee maan den later een bioscoop werd gevestigd. Door allerlei omstandigheden was deze herdenking uitgesteld tot het verslagjaar. Bij die gelegenheid werden aan verschil lende personeelsleden Bondsinsignes uitgereikt. Tenslotte werd op 19 December het 25-jarig bestaan van het Alhambra Theater gevierd met een feestelijke gala voorstelling, waarbij het Bestuur eveneens aanwezig was. Er werden in het afgelopen jaar zeven Bestuursvergade ringen gehouden. De periodiek aftredende Bestuurs leden, de heren J. van der Horst, Secretaris, C. J. Blad, Penningmeester en W. Hulshoff Pol, lid, werden in hun respectieve functies door de ledenvergadering herkozen. Het Bestuur herbenoemde het periodiek aftredende lid van de Afdelingsraad de heer C. J. Blad. De leden van de Afdeling Amsterdam kwamen in 1958 driemaal in vergadering bijeen. In de op 8 Mei gehouden jaarlijkse ledenvergadering werden de gebruikelijke agendapunten behandeld, waar bij het jaarverslag over 1957 alsmede de rekening en verantwoording over dat jaar en de concept-begroting voor 1958 werden goedgekeurd. De aftredende Bestuurs leden werden, zoals hiervoor gememoreerd, herkozen. Op 16 Mei werd een buitengewone ledenvergadering gehouden ter bespreking van de agenda met bijbeho rende stukken voor de jaarlijkse ledenvergadering van de Nederlandsche Bioscoop-Bond. De verschillende vra gen die naar aanleiding daarvan werden gesteld, werden door het Bestuur beantwoord. Ook werden in deze ver gadering verschillende andere onderwerpen aangesne den die de belangstelling hadden van de leden. Op 18 Juni 1958 werd een buitengewone spoed-leden- vergadering gehouden naar aanleiding van de door een der leden toegepaste prijsverlaging, waaromtrent bij de aanvang van dit verslag reeds het nodige is uiteengezet. Het aantal bioscopen, dat per 1 Januari van het verslag jaar 40 bedroeg, vermeerderde tot 41 door de opening van het Leidsepleintheater. Tevens kan met genoegen worden geconstateerd, dat de exploitante van het in 1957 door brand verwoeste Theater Du Midi, de CV. Adex, er in slaagde een vergunning voor de wederop bouw te verwerven. Eind October werd met deze her bouw een aanvang gemaakt door het slaan van de eerste nieuwe paal. In de plaats van wijlen Mevrouw J. P. C. Nöggerath trad naast de heer Ing. E. F. W. Trijssenaar als nieuwe beherende vennote tot de CV. Adex toe, de N.V. Netem. Op verzoek van onze leden werden aan de Amsterdamse personeelsleden uitgereikt 8 gouden insignes voor 25 jaar trouwe dienst en 64 zilveren insignes voor 10 jaar trouwe dienst. Vele leden-exploitanten respectievelijk bestuurders van de Amsterdamse bioscoopondernemingen, hebben in het verslagjaar deelgenomen aan de organisatorische arbeid in Bondscolleges, alsmede in verenigingen, stich tingen en commissies, waarmede het film- en bioscoop bedrijf contacten heeft. Ik moge dit verslag besluiten met de wens, dat de door de Nederlandsche Bioscoop-Bond in het leven geroepen Studiecommissie Publiciteit er in moge slagen het Hoofdbestuur bruikbare richtlijnen te verschaffen voor een vernieuwing en verbetering van de publiciteit zo danig, dat deze een verhoogde aantrekkingskracht op het publiek zal hebben en zulks tenslotte in het bezoek aan de bioscopen tot uiting zal komen. Uit de successen die met de laatst uitgekomen Nederlandse film zijn ge boekt is overigens duidelijk gebleken, dat wat ook de propaganda voor uitwerking moge hebben, het bedrijf in de eerste plaats afhankelijk is van de kwaliteit der filmproducten die aan de markt komen. Daarbij kan de goede Nederlandse film een grote rol spelen en het is te wensen, dat de productie van deze films door be kwame krachten wordt opgevoerd en in verhoogde mate ter beschikking komt van de bioscopen. J. VAN DEB HORST, Secretaris. Amsterdam, Februari 1959. In het jaar 1958 werden één leden- en twee bestuurs vergaderingen gehouden. Wegens drukke werkzaamheden zag de heer S. Barnstijn zich genoodzaakt zijn bestuursfunctie van onze Afdeling neer te leggen. Door de Voorzitter werd hem voor zijn bestuursarbeid de dank van de leden overgebracht. Reeds in 1957 was de heer Raphel wegens vertrek naar Parijs afgetreden, zodat de ledenvergadering in twee vacatures moest voorzien. In deze vacatures waren de heren Mr. P. A. Meerburg en J.R. Schoonbeek candidaat gesteld en daar er geen tegencandidaten waren, werden deze beiden bij enkele candidaatstelling gekozen. Vol gens rooster waren de heer R. Uges en W. F. Dubbelde- man aan de beurt van aftreden. Beide heren hadden zich herkiesbaar gesteld en werden zonder tegencandi daten herkozen; de heer R. Uges tevens in de functie van Voorzitter. Het Bestuur van de Afdeling is nu als volgt samen gesteld: In de vacature Tapke Lokenberg, als vertegenwoor-

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 74