Afdeling Het Centrum Afdeling Het Noorden 76 groep die zich de vestiging van een Cinerama-exploita- tie ten doel stelde, doch daarbij eveneens op moeilijk heden stuitte, vormt een sprekende illustratie van de toestand in onze stad. De vorenbedoelde totaalcijfers luiden als volgt: 1957 1958 Aantal bezoekers Bruto-recettes Netto-recettes (zonder aftrek van omzetbel.) Vermakelijkheidsbelasting 6.053.113 ƒ7.511.995 „6.015.682 1.496.313, 6.074.032 f 7.906.030,- 6.324.401,- „1.581.629,- In dit verslag mogen overigens een tweetal heuglijke feiten niet onvermeld blijven. Aan de viering van het jubileum van de Nederlandsche Bioscoop-Bond, waar aan ook de leden onzer Afdeling uiteraard hebben deel genomen, behouden wij bijzonder aangename herinne ringen; voorts memoreren wij het feit dat onze ge waardeerde Afdelingsvoorzitter in het verslagjaar de dag mocht herdenken waarop hij veertig jaar geleden zijn eerste schreden zette in het bioscoopbedrijf. Wij zijn de heer Van Willigen grote dank verschuldigd voor al hetgeen sinds de bevrijding onder zijn beproefde lei ding in onze door de oorlog zwaar getroffen Afdeling tot stand is gebracht, en wij prijzen ons gelukkig in het besef, dat ook in de voorliggende tijd, dank zij de rijpe ervaring van onze Voorzitter, de behartiging der be langen onzer Afdeling in goede handen zal zijn. Veel zal in het komende jaar gevraagd worden van de inspanning onzer leden. Alleen in televisie-dichtheid staat onze stad aan de spits, maar wat de voorwaarden betreft, waaronder onze exploitaties gedreven moeten worden, bevinden wij ons in een positie die hoge eisen stelt aan onze goede moed. W. F. DUBBELDEMAN, Secretaris. De daling van de recettes, welke in 1957 begon, kon dit jaar opgevangen worden door enige films, die bij zonder veel bezoekers trokken. Deze films, die hoofd zakelijk in de grotere plaatsen vertoond zijn, zullen in het komende jaar in vele kleinere plaatsen hun resul taten kunnen opleveren. De gemiddelde weekontvang- sten zijn echter aan de te lage kant, zodat niets nage laten zal mogen worden om het aandeel voor onze theaters in het patroon der vrijetijdsbesteding van het publiek te vergroten. Waar wij geen invloed hebben op de kwaliteit van de films, die in ons land uitgebracht worden, zullen wij alles moeten doen om onze zalen comfortabel en aan genaam te maken met een goede projectie en een goede service. Aan de andere kant zullen de exploitatiekosten terdege in de hand gehouden moeten worden, waarbij de film- huurpercentages, die de laatste jaren steeds stijgende zijn, tot redelijker cijfers teruggebracht dienen te wor den. Juist van die films, die een behoorlijke ontvangst opleveren, zijn deze percentages abnormaal hoog. Ernstig bezwaar is gemaakt tegen de bijzonder hoge condities van een Nederlandse film, die voor een be langrijk gedeelte is gefinancierd door het Productie fonds, dus mede met gelden van de Bond; door de vertegenwoordigers in de Afdelingsraad is hiertegen protest aangetekend. Ook dit jaar bleef voor enige plaatsen in onze Afdeling, onder andere Alkmaar en Zaandam, de bijzonder hoge vermakelijkheidsbelasting van 35% gehandhaafd. Ho pelijk zullen de gemeentebesturen van deze plaatsen het komende jaar tot andere gedachten gebracht kunnen worden. Het afgelopen jaar werd onze Afdeling verrijkt met een fraai ingericht Asta Theater te Heiloo van de heer S. Spanjaart. De heren Ruijs mochten het 40-jarig bestaan van het prachtige complex „Figi" te Zeist vieren met een druk bezochte receptie en voorstelling. Helaas ontvielen onze Afdeling de leden: de heer W. Kossen van het Apollo Theater te Anna Paulowna, de heer A. Mantjes van het Olympia Theater te Utrecht en de heer F. van 't Hoft, mede-firmant van het „Cen trum" Theater te Leersum. In het bestuur van de Afdeling zijn geen wijzigingen gekomen. Aalsmeer, Maart 1959. C. VAN WILLIGEN Jr., Secretaris. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Provinciale en Plaatselijke Afdelingen van Exploitanten, heb ik de eer U aan te bieden het jaarverslag van de Afdeling over het jaar 1958. Onze Afdeling is in 1958 weinig bij elkaar geweest in vergaderingen, doch toch leefde er steeds de kern elke Dinsdag in Frigge, waar regelmatig enige exploitanten bij elkaar kwamen om van ideeën te wisselen. Het is jammer, dat niet meer collega's uit het Noorden van deze schijnbaar overbodige, doch zeer zeker vruchtbare en gezellige, middagen kennis nemen. Men kan er in

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 76