Afdeling Het Westen Afdeling Het Zuiden 78 In vergelijking met andere jaren is 1958 voor de leden van onze Afdeling tamelijk stabiel gebleven, al zette zich de langzame teruggang in het bezoekerspercentage geregeld voort. De oorzaak daarvan is meerdere malen het onderwerp van gesprek geweest op de gehouden vergaderingen. De steeds hoger wordende kosten van levensonderhoud, de gemakkelijke manier van kopen op afbetaling, al kijken we alleen maar naar de vele bromfietsen, doet het publiek minder geld overhouden om eens een bioscoop te bezoeken. Om nog maar niet te spreken van het nieuwe vermaaksmedium dat de be zoekers steeds meer thuis doet blijven. De Afdeling is vijfmaal in vergadering bijeen geweest, waarvoor de belangstelling van de leden wel wat groter had kunnen zijn. Ten slotte worden er onderwerpen be sproken die voor ons allemaal van belang zijn en is het bezoeken van zo'n vergadering dus altijd de moeite waard. Tijdens de jaarvergadering, gehouden op 27 Februari te Rotterdam, werden de heren Silvius en Weier met al gemene stemmen herkozen in het Afdelingsbestuur. In de Ledenraad werd de heer Van Bentum en in de Afdelingsraad de heer Van Liere herbenoemd. In het Bestuur deden zich geen wijzigingen voor: J. van Bentum, Voorzitter; A. J. Ch. Silvius, Vice-Voor- zitter; A. A. Moser, Secretaris; C. van Liere, Penning meester en E. J. Weier, lid. Inzake aanvragen van nieuwe zaken werd door het Bestuur, na een ingesteld onderzoek ter plaatse, in vier gevallen advies gegeven. Te Goes overleed op 9 Januari een der oudste leden van de Bond, de heer C. J. van Liere. Hoewel de over ledene de laatste jaren geen actief aandeel meer had in zijn bedrijf en dit werk overliet aan zijn beide zoons, was de belangstelling bij de teraardebestelling overwel digend. Vele bedrijfsgenoten waren naar Goes gekomen om deze zo graag geziene figuur de laatste eer te be wijzen. Het Hoofdbestuur en mede onze Afdeling werd vertegenwoordigd door de heren Van Bentum, Silvius en Moser. Op 17 September overleed de heer W. P. Schefer, een der exploitanten van de reizende bioscoop onderneming Havo-Film te Voorburg. Namens het Hoofdbestuur en de Afdeling was de heer Weier aan wezig bij de begrafenis. Dat de heren Van Liere en Schefer in vrede mogen rusten. Het enige jaren geleden door brand verwoeste Doelen Theater te Delft heropende, na een algehele vernieu wing, op 22 Augustus haar poorten. Ook in Zwijndrecht werd een nieuwe bioscoop geopend, terwijl de fam. Philipse te Brielle haar Luxor Theater na een radicale verbouwing en nieuwe meubilering onder grote belang stelling op 11 December opnieuw in gebruik stelde. De heer Silvius heeft het Luxor Theater te Dordrecht eveneens een grote verbouwing en vernieuwing doen ondergaan. Ons theaterpark is dus uitgebreid met een nieuw en drie geheel vernieuwde bioscopen. Verschil lende leden van het Bestuur gaven blijk van hun be langstelling en waren bij deze gebeurtenissen aanwezig. Verscheidene keren is in de vergaderingen het Werk tijdenbesluit onderwerp van gesprek geweest. De leden exploitanten van z.g. week-end-theaters vrezen dat, in dien dit besluit naar de letter zal worden uitgevoerd, zij zonder voldoende personeel zullen komen te zitten. Over de te voeren reclamecampagne is vaak gesproken en van gedachten gewisseld, waarbij verschillende goede ideeën naar voren werden gebracht. Of deze ideeën, gezien de hoge kosten, uitvoerbaar zijn, zullen we moe ten afwachten. Een der grootste gebeurtenissen in het afgelopen jaar was wel het 40-jarig bestaan van de Bond. Vele leden van „Het Westen" waren aanwezig op de receptie om het Hoofdbestuur te complimenteren met dit belang rijke feit. Al heeft 1958 ons niet alles gebracht wat we wensten, uitzonderingen daargelaten, mogen we toch niet ontevreden zijn en zien dan ook vol vertrouwen het nieuwe jaar tegemoet. A. A. MOSER, Secretaris. Wanneer wij een terugblik werpen op het thans verlo pen jaar 1958, dan denken wij in de eerste plaats aan het onrustige gevoel, dat velen onzer het gehele jaar door niet heeft verlaten, in verband met de televisie. Onmiskenbaar hebben wij allen, zij het de een meer dan de ander, de invloed van deze plotseling met duizeling wekkende snelheid ook in ons land groeiende concur rent naar de gunst van het publiek gevolgd. In de toekomst zal dan ook alles moeten worden ge daan om de last onzer exploitaties te verlichten, wij denken daarbij bijvoorbeeld aan een nieuwe grote actie tot nog meer verlaging der vermakelijkheidsbelasting en tot afschaffing der omzetbelasting om ons slechts tot een tweetal suggesties te bepalen. Want het is immers nu vooral dringend noodzakelijk, dat men de toestand der theaters op peil houdt, en dat alles wordt gedaan wat in onze macht is om het bioscoopbezoek aantrekke lijk te blijven maken. Meer dan ooit is het nodig, dat wij in de toekomst onze theaters, waar zulks noodzakelijk is, restaureren, mo derniseren en blijvend doen beantwoorden aan de waar lijk niet geringe eisen van onze tijd. En voor alles dienen wij met grote zorg onze programma's te kiezen, want ongetwijfeld is in het afgelopen jaar wel gebleken,

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 78