79 dat men stimulering van het bioscoopbezoek kan be reiken door het geven van een programma dat inder daad aantrekkelijk is. Immers zelfs beduidend verhoogde toegangsprijzen ble ken in enkele gevallen, ook in deze tijd, van geen in vloed op de belangstelling van het grote publiek voor bepaalde films, omdat het gebodene beantwoordde aan de verwachtingen, die de steeds critischer wordende bezoekers daaraan stelden. Dit alles vraagt van onze leden steeds groter wordende financiële lasten en het is daarom in hoge mate ont moedigend en onbillijk, dat maar al te vaak bij de autoriteiten zo weinig begrip wordt getoond voor onze moeilijkheden. Als wij dikwijls kunnen lezen, dat offi ciële lichamen als Gemeentebesturen, V.V.V.'s enz. in reclamefolders er op wijzen hoe prettig het verblijf in een gemeente is, mede door de goede programma's die in de plaatselijke bioscopen geregeld worden gegeven, mogen wij toch zeker verwachten dat ons het doorgaan op de goede weg ook mogelijk wordt gemaakt, en is een actie voor een nieuwe verlaging of zelfs afschaffing der vermakelijkheidsbelasting onzes inziens alleszins op haar plaats. Een grote zorg was voor onze leden ook de inwerking treding van de nieuwe sociale regelingen in het bedrijf. De meesten onzer kwamen bij de uitvoering der opge legde regelingen voor ongekende moeilijkheden te staan. Zij kunnen de indruk niet van zich afzetten, dat hier het onmogelijke wordt gevergd en wij hopen en verwachten dan ook, dat in het thans voor ons liggende jaar door onze leden der Sociale Commissie in samen werking met de daarin competente hogere bestuurs organen zodanige correcties worden bewerkstelligd, dat een behoorlijke gang van zaken op dit gebied mogelijk wordt. Dat niettegenstaande zoveel, dat ons onaangenaam stemt, de energie en de vooruitstrevendheid van onze leden niet is verloren gegaan, bewijst de moed waar mede altijd weer nieuwe kostbare theaters worden ge bouwd, of bestaande ingrijpend worden gerestaureerd. Uit onze Afdeling vermelden wij de heer G. A. Otten, die op feestelijke wijze zijn nieuwe „Metropole" Thea ter te Eindhoven opende in tegenwoordigheid van de Burgemeester en vele autoriteiten en belangstellenden. In Drunen kwam een geheel nieuw theater „De Hoge Braken" tot stand. „Cinema Royal" te Oss onderging een grondige restau ratie en algehele modernisering. Een feestelijke gebeurtenis voor Heerlen was de ope ning van het nieuwe „Rivoli" Theater van de heer Max van Bergen. Vrijwel alle plaatselijke geestelijke en we reldlijke autoriteiten toonden hun belangstelling, en ook onze Bondsvoorzitter feliciteerde persoonlijk de familie Van Bergen met het nieuwe prachtige theater. Ook Tilburg mocht zich tegen het eind van 1958 ver heugen in de aanwinst van een nieuw, modern en com fortabel theater. De heren Biemans mogen er trots op zijn, de oude Harmonie die door oorlogshandelingen verwoest werd opnieuw te hebben doen herleven. Ook hier was de belangstelling der autoriteiten en van vele vooraanstaanden uit ons bedrijf zeer groot. Zeker mogen wij niet onvermeld laten, dat omstreeks einde September van dit jaar mevr. M. Rehl-Dohm, exploitante van het „Casino" en het „Grand Theatre" te Breda het feit herdacht, dat zij vijf en veertig jaar geleden haar intrede deed in ons bedrijf. Er zijn er onder ons maar weinigen, die zoveel echt verdiende sympathie en waardering hebben weten te winnen in alle geledingen van onze organisatie. Het Bestuur en de leden betreuren het zeer, dat de wens van haar om dit feest in stilte te laten voorbij gaan, hun de gelegenheid ontnam haar op waardige wijze te huldigen. In het begin van 1958 herdacht ook de heer H. Zumdick te Blerick het feit dat hij vijf en veertig jaar geleden in ons bedrijf zijn werkzaamheden begon. Een feeste lijke herdenking heeft hij door het feit, dat op dit mo ment zijn gezondheid te wensen overliet, uitgesteld tot het twintig-jarig jubileum van zijn Royal Theater „Irene". Op 3 September hield de heer H. van der Waarden te Tilburg een receptie, die zeer druk werd bezocht. Zijn zeventigste verjaardag en enige herdenkingswaardige ju bilea in zijn bioscoopcarrière waren daartoe de aan leiding. Aan onze Afdeling ontviel door overlijden in 1958 de heer A. Heuvers te Oss, en mevr. Dirix-Opdencamp te Stein. Hun nagedachtenis zal bij onze leden in hoge ere blijven. Onze Afdeling kwam tweemaal in vergadering bijeen, en het Bestuur vergaderde negen maal, afwisselend te Eindhoven en te Roermond. Hiermede besluit ik dit jaarverslag 1958, met de wens namens het gehele Bestuur, dat het jaar 1959 U alles moge geven, zo wel in zaken als privé, wat U gelukkig kan maken. Breda, 18 Maart 1959. J. E. F. DE NIJS, Secretaris.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 79