Verslag over het Stichtingsjaar 1957-1958 82 1 September 1957 t/m 31 Augustus 1958 Gedurende het afgelopen Stichtingsjaar heeft zich in het Bestuur geen enkele mutatie voorgedaan, zodat het Bestuur wederom als volgt was samengesteld: W. F. Dubbeldeman, Voorzitter; G. H. Groenewegen, Penningmeester; 0. P. Besseling, H. A. Fluyter, F. v. d. Heyden, D. Meenhorst, E. F. W. Trijssenaar en H. J. Zwart, ledenL. Claassen, Secretaris. Er zijn gedurende het verslagjaar twee Bestuursverga deringen gehouden, waarin behalve de jaarstukken en een aantal lopende zaken, zoals dispensaties, de vast stelling van een nieuw examenreglement, ingekomen stukken en dergelijke, allerlei zaken aan de orde zijn gekomen, die verband houden met de gang van zaken bij de samenstelling van het Handboek der Bioscoop techniek. Ten aanzien van dit Handboek kan worden vermeld, dat in de Bestuursvergadering van 17 September 1957 in aanwezigheid van de leden van de Redactie-Commis sie, die geen deel uitmaken van het Bestuur, het vrijwel voltallige Hoofdbestuur van de Nederlandsche Bio scoop-Bond werd ontvangen, bij welke gelegenheid het eerste exemplaar van het toen gereed zijnde gedeelte van deel I van het boekwerk (Hoofdstukken I tot en met VII) aan de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, werd aangeboden. De Voorzitter van het Stichtingsbestuur memoreerde in deze bijeenkomst de voorgeschiedenis, die heeft ge leid tot de samenstelling van het Handboek en schetste daarbij de vele moeilijkheden, die overwonnen moesten worden alvorens een aanvang kon worden gemaakt met de eigenlijke werkzaamheden. Hij belichtte vervolgens de talrijke problemen, die zich bij de samenstelling van de eerste zeven hoofdstukken van het boek reeds had den voorgedaan en dankte tenslotte het Hoofdbestuur voor zijn onmisbare financiële medewerking, alsmede de heer Van Reijendam als samensteller van de ontwerp tekst voor het Handboek en de leden van de Redactie- Commissie voor de enthousiaste en deskundige wijze, waarop zij zich van hun taak hebben gekweten. In zijn antwoord bracht de Bondsvoorzitter de waar dering en bewondering van het Hoofdbestuur tot uiting voor het grote stuk werk, dat hier door het Stichtings bestuur en de Redactie-Commissie onder leiding van de heer Dubbeldeman wordt verricht. De Bondsvoorzitter deelde vervolgens mede, dat hij reeds bij een vluchtige beschouwing van het hem zojuist aangeboden eerste gedeelte van het Handboek heeft kunnen constateren, dat de Redactie-Commissie erin is geslaagd reeds in betrekkelijk korte tijd te bewijzen, dat hier een zeer waardevol handboek en naslagwerk tot stand wordt gebracht. Hij twijfelde er niet aan, of deze bij uitstek deskundige Commissie vormt een waarborg, dat ook het nog resterende gedeelte van het boekwerk aan de hoog ste eisen zal voldoen. Namens het Hoofdbestuur dankte hij het Bestuur en alle overige medewerkers voor de inspanning, die zij zich zonder twijfel hebben getroost en nog zullen moe ten getroosten om het bioscoopbedrijf met een technisch handboek, waaraan ongetwijfeld behoefte bestaat, te kunnen verrijken. Hij wenste tenslotte alle betrokkenen bij de voortzetting van de werkzaamheden veel succes en zegde toe, dat men zo nodig steeds op de verdere steun van het Hoofd bestuur zal kunnen rekenen. Korte tijd na deze gesymboliseerde verschijning van het eerste gedeelte van het Handboek, is begonnen met de verzending van de eerste zeven Hoofdstukken aan de voor-intekenaars, circa 300 in getal. Het valt te betreu ren, dat dit aantal belangstellenden nadien slechts wei nig is gestegen, zulks ondanks het feit, dat verscheidene malen via publicaties in het officieel orgaan van de Nederlandsche Bioscoop-Bond respectievelijk door mid del van circulaires de aandacht op het Handboek is gevestigd. Wellicht, dat hierin verbetering komt zodra het complete, tweedelige werk beschikbaar is, hetgeen naar verwacht wordt, in het komende verslagjaar het geval zal zijn. Intussen heeft de Redactie-Commissie in het lopende verslagjaar met haar werkzaamheden goede vorderingen gemaakt. Er zijn 13 Redactie-vergaderingen gehouden, waarin niet minder dan 341 folio pagina's tekst van de hand van de heer D. C. van Reijendam zijn behandeld, welke hebben geleid tot 541 pagina's gedrukte tekst, verlucht met honderden illustraties. De werkzaamheden van de Commissie hebben zich dit jaar uitgestrekt over de resterende hoofdstukken van het eerste deel van het Handboek inzake de cabinepractijk en de brandbeveili gingsvoorschriften, alsmede over de onderwerpen licht- techniek, voorschriften electrotechniek en electrotech- niek. Ten aanzien van laatstgenoemd onderwerp was de Commissie aan het einde van het verslagjaar gevorderd tot Hoofdstuk V. Daar bij elk nieuw onderwerp de betrokken docent van de schriftelijke cursus aan de Redactie-Commissie werd toegevoegd, hebben in het verslagjaar behalve de vaste leden van de Commissie, ook de heren P. H. A. Lan- kester en J. H. van Peursem aan het commissorale werk deelgenomen. Tevens is de heer E. F. W. Trijssenaar, te beginnen bij het onderwerp lichttechniek, in de Commissie opgenomen en hadden daarin evenals het vorig jaar zitting de heren W. F. Dubbeldeman, Voor zitter, J. B. Berman, E. F. Henny, F. v. d. Heyden, R. de Vries, E. J. Weier en L. Claassen, Secretaris, terwijl vanzelfsprekend ook de heer D. C. van Reijendam de Commissie-vergaderingen steeds bijwoonde. Zoals gezegd wordt verwacht, dat het gehele werk in het komende verslagjaar gereed zal zijn, althans indien het vrij hoge werktempo, dat tot dusverre gebruikelijk is geweest, ook in het komende jaar kan worden vol gehouden. Reeds thans kan worden gesteld, dat de aan vankelijk geplande omvang van circa 600 pagina's in totaal ruimschoots zal worden overschreden en dat men zeker zal komen tot een meer dan 1000 pagina's om vattend boekwerk. Deze afwijking van de oorspronke lijke opzet is een gevolg van de al spoedig opgedane ervaring, dat men verschillende onderwerpen wanneer het om een handboek gaat, dat tevens als naslagwerk moet kunnen dienen, niet in grote lijnen kan afdoen, doch verplicht is deze grondig te behandelen, teneinde het werk aan zijn doel en opzet te laten blijven be antwoorden. In de verslagperiode is slechts één nieuwe cursus be gonnen en wel in September 1957.

Jaarverslagen | 1958 | | pagina 81