ARBITRAGE De samenstelling van de Commissie van Geschillen onderging in het verslagjaar geen wijziging, daar alle zittende leden door het Hoofdbestuur werden herbenoemd. De heer C. van Willigen trad ook dit jaar op als Voorzitter en de heer J. de Wilde als Vice-Voorzitter. De Kamers der Commissie werden door loting als volgt samengesteld: Eerste Kamer: J. Nijland Jr. en J. P. M. A. Smulders; Tweede Kamer: W. J. F. van Ewijk en H. Zondervan; Derde Kamer: van der Horst en K. F. J. Wijsmuller. In het verslagjaar werden vijf zittingen gehouden, waarvan er vier zijn gepresideerd door de Voorzitter, de heer C. van Willigen, en één door de Vice-Voorzitter, de heer J. de Wilde. Als secretaris fungeerde de heer H. W. Hagenberg. Gedurende de verslagperiode zijn 22 (24) geschillen aanhangig gemaakt; er werden 13 vonnissen gewezen, waarvan er één betrekking had op een geschil, dat in 1960 aanhangig was gemaakt. De werkzaamheden van de Commissie kunnen als volgt worden samengevat: Aantal geschillen 196122 Geschillen uit 19601 23 Ingetrokken geschillen7 Minnelijke schikkingen1 Onbevoegdverklaringen2 10 Aantal geschillen waarin vonnis is gewezen13 (1960 11) De geschillen uit 1961 zijn als volgt aanhangig gemaakt: door leden-filmverhuurders contra leden-exploitanten door donateurs contra leden-exploitanten door leden-filmverhuurders contra leden-filmverhuurders door een lid-exploitant contra een lid-filmverhuurder do.or een lid-filmverhuurder contra een donateur door een lid-filmverhuurder contra een niet-lid door een niet-lid contra een lid-exploitant Van genoemde 22 geschillen waren er 15 (17) betalingsgeschillen. In 8 (4) van deze ge schillen kwam het tot een uitspraak; de overige 7 betalingsgeschillen werden voor de openbare behandeling ingetrokken. In het geschil, aanhangig gemaakt in 1960, is vonnis gewezen. RAAD VAN BEROEP Op 4 april werden door het Hoofdbestuur de Voorzitter, de Vice-Voorzitter en alle 25 1 12) 5 7) 2 1) 1 1 1) 1 1 j

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 26