zitting hebbende leden van de Raad van Beroep herbenoemd. De loting, die op 25 april op grond van artikel 12D van het Arbitrage Bondsreglement ten overstaan van het Hoofdbestuur plaats vond, had de volgende samenstelling van de Kamers tot resultaat: R. Uges, Rijnsaterwoude, Voorzitter,- D. J. van Leen, Wassenaar, plaatsvervangend Voorzitter. Eerste Kamer: M. Desmet, Eindhoven, B. W. G. van Royen, Amsterdam, leden-exploi- tanten, H. S. Boekman, Amsterdam, L. W. R. Meyer, Amsterdam, leden film verhuurders. Tweede Kamer: W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, A. F. Wolff, Utrecht, leden-exploi- tanten, J. L. Paerl, Amsterdam, E. J. Verschueren, Hilversum, leden-filmverhuurders. Secretaris was wederom de heer J. G. J. Bosman. In het verslagjaar werd één hoger beroep aanhangig gemaakt. Dit werd behandeld in een zitting van de Eerste Kamer onder voorzitterschap van de heer R. Uges. Het betrof een geschil tussen twee leden-filmverhuurders. De Raad van Beroep vernietigde het vonnis van de Commissie van Geschillen; bij het onderzoek van de Raad kwam namelijk vast te staan, dat het lid-filmverhuurder wiens vorderingen met betrekking tot een tweetal films door de Commissie van Geschillen waren toegewezen, geen rechten op deze films had en derhalve geen titel voor enige vordering terzake. De Raad verklaarde op grond hiervan het betrokken lid-verhuurder niet ontvankelijk in zijn vorderingen. GEMENGDE ARBITRAGE In de Gemengde Commissie van Geschillen kwamen in 1961 geen veranderingen, zodat deze Commissie evenals in 1960 als volgt was samengesteld: J. C. A. Meischke, Amsterdam; Voorzitter; M. Samson, Rotterdam, plaatsvervangend Voorzitter; A. van Bloemendaal, Groningen J. E. F. de Nijs, Breda Mr. J. Derks, Amsterdam laatsvervangende leden J. van der Horst, Amsterdam H. W. Hagenberg, Secretaris In de door het overlijden van de heer J. C. A. Meischke ontstane vacature is in het verslagjaar nog niet voorzien. Er werden in het verslagjaar geen geschillen bij de Gemengde Commissie van Geschillen aanhangig gemaakt. GEMENGDE RAAD VAN BEROEP De samenstelling van de Gemengde Raad van Beroep was in 1961 evenals in het voorafgaande jaar: R. Uges, Rijnsaterwoude, Voorzitter,- D. J. van Leen, Wassenaar, plaatsvervangend Voorzitter,- J. Smit, Amsterdam,- W. F. Dubbeldeman, Amsterdam,- B. W. G. van Royen, Amsterdam; A. Turèl, Amsterdam, leden,- J. Duits, Dordrecht,

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 27