NIEUWE ZAKEN EN BEDRIJFSREGISTER De samenstelling van het Commissie Nieuwe Zaken bleef in het verslagjaar onge wijzigd, daar het Hoofdbestuur alle zitting hebbende leden en plaatsvervangende leden herbenoemde. In de Commissie hadden zitting: Mr. Dr. G. M. Greup, Amsterdam, Voorzitter; Mr. B. Bouman, Overveen, plaatsver vangend Voorzitter; C. J. Blad, Amsterdam, M. J. W. Peters, Venlo (leden-exploitan- ten); J. L. Paerl, Amsterdam, K. F. Wijsmuller, Amsterdam (leden-filmverhuurders); L. van Dommelen, 's-Gravenhage, H. Zondervan, Leeuwarden (plaatsvervangende leden-exploitanten); W. Hemelraad, Utrecht, L. W. R. Meyer, Amsterdam (plaatsver vangende leden-filmverhuurders). Secretaris was de heer A. H. Pieterse. Er werden evenals vorig jaar zes zittingen gehouden, alle onder leiding van Mr. Dr. G. M. Greup. De Voorzitter werd ter gelegenheid van het 150-jarig bestaan van de Kamer van Koop handel en Fabrieken te Amsterdam, waarvan hij algemeen secretaris was, in Mei be noemd tot Ridder in de Orde van de Nederlandsche Leeuw. Enige weken later moest hij deze functie neerleggen wegens het bereiken van de pensioengerechtigde leeftijd. Met het oog hierop werd op 29 Juni in het Beursgebouw te Amsterdam een afscheids receptie gehouden, waar namens de Commissie Nieuwe Zaken aanwezig waren het lid, de heer J. L. Paerl en de Secretaris, de heer A. H. Pieterse, ten einde de heer Greup eer te bewijzen vanwege zijn vele verdiensten voor handel en economie. Het Hoofd bestuur had hem een bloemstuk gezonden. Deze feiten vielen ongeveer samen met de omstandigheid, dat de heer Greup 25 jaar geleden, en wel op 26 Maart 1936, Voorzitter werd van de toenmalige Commissie Nieuwe Zaken. In deze reeks van bijzondere gebeurtenissen vond het Hoofdbestuur aanleiding hem tezamen met zijn echtgenote in intieme kring op het Bondsbureau te huldigen tijdens een receptie op 18 Juli, waar behalve de leden van het Hoofdbestuur en de Bondsdirecteur tevens aanwezig waren de leden en plaatsvervangende leden, alsmede de Secretaris der Commissie Nieuwe Zaken. De Bondsvoorzitter bood de heer Greup een huldeblijk aan. WERKZAAMHEDEN COMMISSIE NIEUWE ZAKEN Er werden 13 aanvragen voor nieuwe zaken behandeld en wel drie voor permanente bioscopen-A, twee voor permanente bioscopen-B, drie voor filmverhuurkantoren, vier voor productiezaken en één voor een filmfabriek. Toestemming werd verleend voor de exploitatie van twee permanente bioscopen-A, namelijk nieuwbouw Cinema West te Amsterdam en Victoria Theater, Alkmaar (welke zaak als permanente bioscoop was vervallen wegens sluiting sedert December 1960), alsmede voor twee permanente bioscopen-B, te weten Het Dorpshuis te Rijswijk (N.-Br.) en zaal Jansen te Lemelerveld (Gem. Dalfsen). Toestemming werd eveneens verleend voor de exploitatie van twee filmverhuurkantoren, bedrijfstak a, aan de heer L. Groen te Amsterdam en de heer A. van Leeuwen te Dordrecht; voor de exploitatie van vier filmproductiezaken, en wel aan J. Schefer te Voorburg (bedrijfstakken e en f), 28

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 29