Oscar Film N.V. te Amsterdam (bedrijfstakken d, e en f), Studio Bob Kommer CV. te 's-Gravenhage (bedrijfstakken e en f), en Pan Film N.V. i.o. te Amsterdam (bedrijfs tak a), de laatste onder bepaalde voorwaarden. Ook werd toestemming verleend aan Studio Bob Kommer CV. voor de exploitatie van een filmfabriek (bedrijfstakken h, i en k). In twee gevallen werd toestemming geweigerd en wel voor een permanente bioscoop-A in gebouw De Lawei te Drachten en voor een filmverhuurkantoor van de heer A. L. Bonefang te Amstelveen. Voorts verlengde de Commissie op verzoek van aanvragers een aantal termijnen voor de bouw, respectievelijk exploitatie van nieuwe bioscopen, waarvoor in het verleden toestemming was verleend (nieuwbouw Cineac-Eindhoven; nieuwbouw Vreeburg- Utrecht en nieuwbouw Jogchem-Hobbemaplein-'s-Gravenhage) en won zij inlich tingen in ten aanzien van de grondreservering voor het plan-Tuschinski-nieuwbouw Zuidplein te Rotterdam, welke nog steeds niet definitief bleek te zijn vastgesteld. Zij wijzigde enige voorwaarden betreffende Amicitia Amersfoort en Nuts-Bio Schoonhoven. Tegen drie beslissingen uit het verslagjaar en wel inzake De Lawei Drachten, Victoria Alkmaar en filmverhuurkantoor Van Leeuwen werd beroep aangetekend, terwijl bij de aanvang van het verslagjaar nog lopende was een beroep uit 1960 inzake Junushoff Wageningen. COMMISSIE BEROEP NIEUWE ZAKEN In de samenstelling van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken kwam in het verslag jaar geen wijziging. Zij bestond uit: Mr. J. Milius, Zeist, Voorzitter; Mr. J. A. van Lanschot Hubrecht, Wassenaar, Vice-Voorzitter; Mr. A. Greebe, Voorburg, lid; H. S. Boekman, Amsterdam, lid-filmverhuurder; W. F. Dubbeldeman, Amsterdam, lid-ex- ploitant; Mr. M. C. Beudeker, Amsterdam, Mr. M. Geerling, Amsterdam en Drs. E. H. Scherks, Utrecht, plaatsvervangende leden,- C. S. Roem, 's-Gravenhage, plaatsver vangend lid-filmverhuurder; B. W. G. van Royen, Amsterdam, plaatsvervangend lid- exploitant en H. W. Hagenberg, Secretaris. In 1961 heeft de Commissie Beroep Nieuwe Zaken vier hoger beroep zaken behandeld. In drie gevallen werd de beslissing van de Commissie Nieuwe Zaken bevestigd en in één geval vernietigd. Geweigerd werd toestemming tot het gaan exploiteren van een bioscoop te Drachten (De Lawei). Toestemming werd verleend tot het gaan exploiteren van twee bioscopen, namelijk een te Wageningen (Junushoff) en een te Alkmaar (Victoria), alsmede tot het gaan exploiteren van een filmverhuurkantoor voor de bedrijfstak a (het verhuren aan bioscopen van films, daarbij begrepen per drie jaar tenminste zes nieuwe films met een vertoningsduur van meer dan een uur en met uitzondering van journaalfilms). De weigering van de toestemming daarbij bevestigend de beslissing van de Com missie Nieuwe Zaken inzake de bioscoop te Drachten berustte op de overweging, dat, als gevolg van de beperkende bepalingen in het huurcontract, van appellants zelfstandigheid als exploitant van de nieuwe bioscoop weinig overblijft en dat de bioscoop niet geëxploiteerd zal worden overeenkomstig de eisen van vakbekwaamheid, waaraan de aanvrager ingevolge artikel 8 A a van het Algemeen Bedrij f sreglement moet voldoen. 29

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 30