Het verzoek aan het einde van het jaar 1960 aan de Commissie gedaan tot wijziging van een voorwaarde, verbonden aan een toestemming tot het gaan exploiteren van een bioscoop (Jogchem's) in Den Haag, die werd verleend in 1959, is ingewilligd. Tegen het einde van het verslagjaar is wederom verzocht deze voorwaarde te wijzi gen. Dit verzoek kon in het verslagjaar niet meer worden behandeld. De nieuwe zakencommissies gaven in het verslagjaar derhalve gezamenlijk toestem ming voor de exploitatie van drie permanente bioscopen-A, twee permanente bios copen-B, twee filmverhuurkantoren, vier filmproductiezaken en een filmfabriek. BESLISSINGEN HOOFDBESTUUR Het Hoofdbestuur behandelde 21 aanvragen voor het overnemen en voortzetten van 23 bioscopen, waarvan twee aanvragen, die achtereenvolgens betrekking hadden op één zaak, werden afgewezen. De betrokken aanvrager ging hiervan tweemaal in beroep bij de Ledenraad, welk college het eerste beroep niet ontvankelijk verklaarde wegens overschrijding van de beroeptermijn en in het tweede beroep de beslissing van het Hoofdbestuur bevestigde. Het betrof in dit geval de overname van het Victoria Theater te Alkmaar, waarvoor ook eind 1960 een soortgelijke aanvraag van een firma was afgewezen en door de Ledenraad in beroep bevestigd. Het Hoofdbestuur gaf toestemming voor het verplaatsen van twee bioscopen en wel City Delfzijl en het West End Theater Terschelling. Verder hechtte het zijn goed keuring aan een plan van de Maatschappij Tuschinski om in het Capitol Theater te Rotterdam een tweede bioscoop te vestigen (Studio '62) voor het uitoefenen van haar laatste claim voor Rotterdam op grond van de in de oorlog verwoeste bedrijven (afgezien van het nieuwbouwplan Zuidplein Rotterdam, waarvoor reeds vroeger toe stemming werd gegeven door de Commissie Nieuwe Zaken). Het Hoofdbestuur schreef voorts in als filmverhuurder de heer L. Groen te Amsterdam en als filmproducent de heer J. Schefer te Voorburg, die beiden de ver eiste toestemming van de Commissie Nieuwe Zaken hadden verworven. Uitgeschreven werden wegens opheffing of niet-voldoen aan de reglementaire be palingen ten aanzien van permanente bioscopen-A: Gloria Heerlen en Filmac Venlo, alsmede de permanente bioscopen-B: Nova Boskoop, De Posthoorn Monnikendam en Badpaviljoen Domburg. Al deze zaken werden niet vervangen. Voort werden uitgeschreven de productiezaak van wijlen Waker Smith, twee bedrijfs takken van twee leden-filmproducenten en wel de productie van journaalfilms, als mede een bedrijfstak van een filmverhuurkantoor, te weten het verhuren aan bios copen van Nederlandse journaalfilms, alsmede het filmverhuurkantoor Munt Film. Opgeheven of gesloten werden verder: Thalia IJmuiden (vervangen door nieuwbouw City), Metropole Tilburg-kleine zaal, Metropole Tilburg-grote zaal (vervangen door nieuwbouw Studio), Victoria Alkmaar (vervangen door een nieuwe exploitatie in het zelfde gebouw), Doelen Bioscope Gorinchem (vervangen door nieuwbouw Nieuwe Doelen), City Delfzijl (vervangen door nieuwbouw City), West End Terschelling (verplaatst naar zaal Actania) en De Roskam Loosduinen. De nieuwe zaken werden ingeschreven in de plaats van de oude zaken. Aan de hiervoor bedoelde inschrijvingen van nieuwe zaken in het Bedrij f sregister 30

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 31