FILMVERZEKERING Voor de brand- en de all risks-verzekering van films is het verslagjaar gunstig geweest. In de filmopbergplaatsen is geen brand opgetreden en de vergroting van de op Bonds- kosten verzekerde voorraad films is tot circa 4% beperkt gebleven; deze bedroeg namelijk gemiddeld 8.882.000 meter tegen 8.474.000 meter in 1960. De voorraad vergroting heeft zich alleen bij de kleurenfilms voorgedaan; de voorraad zwart/witte films is zelfs gedaald. Het aandeel van de kleurenfilms in het totaal is hierdoor ge stegen tot 41%, tegenover 36% in 1960. In het verslagjaar hebben acht (zes) verhuur ders voor eigen rekening films verzekerd, die ouder waren dan drie jaar. Voor de all risks-verzekering is de nieuwe premieregeling voor films van bijzondere breedte in werking getreden. Het totaal der schadeclaims zal vermoedelijk vrijwel gelijk zijn aan dat van 1960, zodat wederom een winstaandeel van circa 20% der betaalde premies kan worden verwacht. (N.B.: In het vorig jaarverslag zijn voor het jaar 1960 afwijkende metrages en aandeel percentages vermeld; doordat enige verhuurders hun voorraden niet tijdig hadden op gegeven, is toen namelijk ten dele met schattingen gewerkt). UITVOERING REGLEMENT OP HET NAAMREGISTER In het verslagjaar werden 570 filmtitels ingeschreven tegen 513 in het voorafgaande jaar. De inschrijving van 156 filmnamen werd veranderd of ingetrokken. Het Naam register werd dagelijks door de leden geraadpleegd met het oog op de inschrijving van nieuwe filmtitels. Verscheidene malen werden bezwaren ingediend, welke door bemiddeling van het Bondsbureau, respectievelijk door onderling overleg van de betrokken filmverhuur ders, konden worden geregeld. Twee bezwaren, door leden ingediend, werden door het Hoofdbestuur behandeld, waarbij de betrokken partijen werden gehoord. In beide gevallen werden de kwesties in der minne opgelost, met dien verstande, dat in een geval het bezwaar werd ingetrokken en in het andere geval de ter deponeering aan geboden filmtitel, waartegen bezwaar was ingediend, werd veranderd. Op gezette tijden werd het Register gecontroleerd op de aanwezigheid van titels, waar van de inschrijvingen de reglementaire termijn van vijf jaar hadden bereikt. In vele gevallen werden de betrokken filmnamen uitgeschreven. Een aantal filmverhuurders wenste echter handhaving van namen van films, die nog in exploitatie waren, op grond van geprolongeerde exploitatierechten. Ook dit jaar bleek, dat voor een aantal film namen handhaving van de inschrijving werd verzocht, zonder dat zulks gemotiveerd was. Het met de betrokken filmverhuurders gevoerde overleg leidde er toe, dat alsnog tot uitschrijving van een aantal namen kon worden overgegaan. TOEKENNING VAN ERETEKENS Als blijk van waardering voor trouwe dienstvervulling bij eenzelfde onderneming in het Nederlandse film- en bioscoopbedrijf heeft het Hoofdbestuur een ereteken inge steld. De toekenning daarvan geschiedt op schriftelijke voordracht van het lid, in wiens onderneming de werknemer werkzaam is. In het verslagjaar zijn 39 zilveren steekspelden (voor heren) en 24 zilveren brochettes (voor dames) uitgereikt aan personen die tenminste 10 jaar maar minder dan 25 jaar bij een onderneming in dienst waren. Elf heren en zes dames ontvingen het ereteken 54

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 55