einde van het verslagjaar was het overleg over deze aangelegenheid nog gaande. Tot slot zij vermeld, dat ook dit jaar met de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers, zowel als met de Unie van Werknemers in de Film productie- en Televisiebedrijven de gebruikelijke prettige relaties zijn onderhouden. De op verzoek van de Unie in 1960 geïnstalleerde Studiecommissie voor Werk- en Rusttijden in het productie- en labo- ratoriumbedrijf, heeft gedurende het verslagjaar enige malen vergaderd en maakt op het gecompli ceerde terrein der arbeidswetgeving langzame vorderingen. FILMWEEK ARNHEM 1961 De Afdeling heeft ter gelegenheid van de Filmweek diverse activiteiten ontplooid, waarvan de voor naamste zeker was het organiseren van een bij zonder geslaagde foto-expositie gewijd aan het werk van de Nederlandse filmproducenten in de af gelopen vijf jaren. De tentoonstelling was ondergebracht in de boven- foyer van het Rembrandt Theater te Arnhem, ter wijl in de benedenhall bij wijze van blikvanger enige zeer grote panelen waren opgehangen, waar op fraaie fotovergrotingen en diverse affiches prijkten. Er was een indeling gemaakt in vijf hoofdgroepen, te weten speelfilms met inbegrip van de journaals, documentaire films, bedrijfs-, voorlichtings- en instructiefilms, reclamefilms en teken- en poppenfilms. Het geheel was naar een ontwerp van de architect Rob Parry te Den Haag gemonteerd op speciaal vervaardigde kleurige panelen, die vrij in een metaalconstructie waren opgehangen en werden afgewisseld met een aantal fraaie attributen uit de teken- en poppenfilmindus- trie, terwijl voorts in een afzonderlijke grote vitrine een aantal prijzen waren tentoongesteld die in de laatste vijf jaren door Nederlandse film producenten op internationale filmfestivals zijn ge wonnen. Verder viel een decor set te bewonderen, waarin werd getoond hoe de opnamen van een film in de cabine van een vliegtuig tot stand kun nen komen. Deze laatste set zomede de technische opbouw van de gehele tentoonstelling werd ver zorgd door de Cinetone Studio's in Amsterdam. Vrijwel alle leden-producenten leverden een bij drage in deze tentoonstelling en het succes was zodanig, dat door de directie van het Rembrandt Theater werd gevraagd de tentoonstelling na af loop van de Filmweek nog veertien dagen te mogen prolongeren, teneinde tijdens de daarop volgende festiviteiten verband houdende met het AKU- jubileum, het Arnhemse publiek de gelegenheid te bieden het geëxposeerde materiaal op ruimere schaal dan tijdens de Filmweek mogelijk was te bezichtigen. Vanzelfsprekend werd aan dit verzoek gaarne voldaan. In de tentoonstellingsruimte werd aan de bezoe kers een overzichtelijke catalogus uitgereikt, waar in de nodige gegevens omtrent de aanwezige foto's en andere materialen voorkwamen. De Afdeling heeft verder ter gelegenheid van de Filmweek een boekwerkje onder de titel „Vijf jaar Nederlandse filmproductie" uitgegeven, dat een gesystematiseerd overzicht bood van het werk der Nederlandse producenten en laboratoria gedurende de periode 19561961. Dit boekje viel eveneens in de smaak en werd ook na de Filmweek nog door talrijke instellingen en diensten in binnen- en buitenland als documentatiemateriaal opgevraagd. Tenslotte organiseerde de Afdeling in samenwer king met de Nederlandse Beroepsvereniging van Filmers op 10 juni, zijnde de laatste dag van de Filmweek, in de tentoonstellingsruimte een ont vangst die zeer druk werd bezocht door vele leden van de Nederlandsche Bioscoop-Bond en relaties van productie- en laboratoriumbedrijven. Overigens werden in vrijwel alle voorprogramma's gedurende de Filmweek, zowel als tijdens de open luchtvoorstellingen, korte Nederlandse films af komstig van onze leden vertoond. Het was name lijk bij gebrek aan een Nederlandse hoofdfilm niet mogelijk een Nederlandse dag te organiseren en daarin de Nederlandse producten te combineren. De Nederlandse films werden zonder uitzondering door het publiek zowel als door de pers gunstig tot zeer gunstig ontvangen. INTERNATIONALE CONTACTEN Evenals in 1960 werd ook dit jaar de Bond respec tievelijk de Afdeling door haar Voorzitter ver tegenwoordigd in de vergadering van de Fédéra- tion Internationale des Associations de Produc- teurs de Films (F.I.A.P.F.), welke op 16 juni in Londen werd gehouden; op de vergadering van de Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, die op 12, 13 en 14 april te Parijs plaats vond en op een vergadering van het Bureau Inter national du Cinéma die op 21 en 22 april in Milaan is gehouden. Voort woonde de heer C. S. Roem als waarnemer de vergadering bij van de Europese 77

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 76