AFDELING ROTTERDAM Zaken verlengd tot 1 januari 1962. Aan het einde van het verslagjaar heeft Jogchem's Theaters N.V. wederom een verzoek ingediend bij de Commissie Beroep Nieuwe Zaken tot verlenging van deze con cessie tot 1 januari 1963. Ten tijde van het uitbrengen van dit jaarverslag was dit verzoek nog niet door de Commissie Beroep Nieuwe Zaken behandeld. In het verslagjaar werd de aangename samen werking met de gemeentelijke autoriteiten besten digd. 's-Gravenhage, 28 februari 1962 J. R. SCHOONBEEK, Secretaris. In het verslagjaar werden door de gezamenlijke Rotterdamse bioscopen 4.809.863 toegangsbewijzen verkocht tegen 5.087.628 in het daaraan vooraf gaande jaar; een daling dus van 277.765 bezoekers of ongeveer 5]/2%, zodat de aan het einde van het vorige verslagjaar algemeen heersende indruk, dat de teruggang in het bioscoopbezoek zoal niet tot stilstand was gekomen dan toch stellig in hevig heid begon af te nemen, helaas niet is bewaarheid. Wanneer hierbij bovendien nog in aanmerking wordt genomen, dat het zitplaatsenaantal in het afgelopen jaar met 1132 plaatsen steeg door de opening van een tweetal nieuwe bioscopen, dan is de daling in relatieve zin nog aanmerkelijk sterker dan door bovenstaande cijfers wordt aangegeven. De omstandigheid, dat ook in het afgelopen jaar enkele succesfilms bijzonder hoge bezoekersaan tallen trokken, leidt in dit verband tot de conclusie, dat het bezoekgemiddelde in de overige gevallen uiterst laag is geweest. Het is onder deze omstandigheden begrijpelijk, dat de in december j.1. bij monde van de wethouder van financiën gedane mededeling, dat B W voorstel len bij de Gemeenteraad zullen indienen tot ver laging van het voor de bioscopen geldende tarief der vermakelijkheidsbelasting van 25% naar 20%, met grote belangstelling door onze leden werd ver nomen. Reeds enige jaren had ons bestuur de aan dacht van het Gemeentebestuur gevraagd voor de sterk gedaalde fiscale draagkracht onzer onder nemingen en het stemt tot voldoening, dat deze stappen niet zonder resultaat zijn gebleven. Uit de aard der zaak is hiermede geen eind gekomen aan de fiscale problemen, waarvoor onze bedrijven zich gesteld zien, doch de door B W aangekon digde maatregel bewijst in elk geval, dat de gemeentelijke overheid belangstelling aan de dag legt voor de precaire situatie, waarin onze bedrijfs tak zich bevindt. In het begin van het verslagjaar openden de beide nieuwe permanente bioscopen, het Corso Theater en het Kriterion Theater, hun deuren; in beide ge vallen droeg de opening, waarvoor bij bestuur en leden onzer afdeling grote belangstelling bestond, een zeer feestelijk karakter. Ongetwijfeld vormen beide theaters, elk in hun eigen genre, door hun vormgeving en inrichting een aanwinst voor ons Rotterdamse bioscooppark. Op 16 februari 1961 kwam onze afdeling in jaar vergadering bijeen. De bestuursleden C. J. Blad, W. F. Dubbeldeman en E. J. Weier werden in hun functies herkozen. Behalve aan de gebruikelijke agendapunten besteedde de vergadering aandacht aan de hoofdbestuursvacatures, de voorstellen tot wijziging van de bioscoopwet, de voorstellen van de Nederlandsche Vereeniging van Bioscoop reclame-Exploitanten tot het scheppen van de mogelijkheid van vertoning van twee reclamefilms per programma en aan de suggestie tot het invoe ren van een op donderdag aanvangende speelweek. Dit laatste punt vormde eveneens een onder werp van diepgaand overleg in de drie overige ledenvergaderingen, welke op 27 juli, 7 september en 28 september 1961 werden gehouden. In eerst- bedoelde vergadering bracht het bestuur boven dien verslag uit van de bij het Gemeentebestuur ondernomen stappen met betrekking tot de ver makelijkheidsbelasting en hechtten de leden hun goedkeuring aan het door hun vertegenwoordigers in de afdelingsraad ingenomen standpunt ten op zichte van de hoofdbestuursvoorstellen, welke een wijziging van het Bedrijfsreglement terzake ener aanvulling van de algemene voorwaarden van verhuur en huur van films ten doel hadden, terwijl in de op 28 september gehouden, vergadering defi nitief werd besloten tot invoering van de op don derdag aanvangende speelweek met ingang van donderdag 12 oktober. Hierbij werd uitgegaan van 84

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 83