AFDELING HET CENTRUM AFDELING HET NOORDEN een proeftijd van omstreeks zes maanden. Omtrent de uitwerking van deze wijziging in de exploitatievorm, waartoe terzelfdertijd in de afde lingen Amsterdam en Den Haag werd overgegaan, en waartoe werd besloten met het oogmerk om te geraken tot een vervroeging en verlenging van het weekend in verband met de invoering van de vijf daagse werkweek, kunnen na verloop van enkele maanden uiteraard nog geen definitieve conclusies worden getrokken. Tenslotte volgen hieronder nog de gebruikelijke vergelijkende cijfers van bezoekers, recettes en vermakelijkheidsbelasting: 1961 1960 Bezoekers: 4.809.863 5.087.628 Bruto recette: ƒ6.729.175— ƒ6.664.569 Netto recette: ƒ5.384.299— ƒ5.315.245,— (vóór aftrek O.B.) Vermakelijkh.bel.: ƒ1.344.876— ƒ1.329.324 Duidelijk blijkt uit bovenstaande cijfers, dat de verhoogde entreeprijzen, geldende voor de z.g. avondvullende films, van grote invloed zijn ge weest op de behaalde recettes; terwijl de gemid deld per bezoeker betaalde brutoprijs in 1960 1,30 bedroeg, steeg deze in 1961 tot bijna ƒ1,40. W. F. DUBBELDEMAN, Secretaris. In het afgelopen jaar is de recette in het bedrijf betrekkelijk weinig gedaald, waarbij men er echter wel op bedacht dient te zijn, dat een beperkt aan tal films, een uitstekende recette maakten, maar dat de normale, gemiddelde film een te lage recette opbracht. Helaas zijn de filmhuren van deze succes- films dermate hoog, dat het meerdere netto-resul taat niet voldoende steun verleent aan het grote aantal weken, dat dit te laag is. Op belastinggebied kwam dit jaar in deze afdeling weinig wijziging; alleen Medemblik verlaagde deze voor films als bedoeld in het 2e lid van Artikel 1, 2e der Bioscoopwet van 20% tot 15%. In het begin van het verslagjaar werd het fraaie City Theater van de heer F. A. van Opbergen te IJmuiden geopend, ter vervanging van het oude Thalia Theater. De bioscoop De Posthoorn te Monnikendam is op last van het Hoofdbestuur gesloten wegens het niet voldoen aan de eisen van uitrusting, veiligheid en uiterlijk aanzien. De populaire bedrijfsdirecteur van het Rembrandt Theater te Haarlem, de heer W. Bakker nam in Haarlem met een druk bezochte receptie afscheid van het bedrijf. In het bestuur werden wegens het aftreden van de heer J. Visser te Bussum en in de vacature van de heer C. H. de Lange te Alkmaar gekozen de heren A. van Leeuwen te Zandvoort en C. J. Jelles te Driebergen. Enkele theaters werden gemoderniseerd. Het is te hopen, dat een verlaging van de uitzonderlijke belastingdruk in het nieuwe jaar de ondernemers in staat zal stellen tot verdere verbeteringen en moderniseringen van de theaters over te gaan. Aalsmeer, februari 1962 J. VAN WILLIGEN, JR., Secretaris. Ter voldoening aan het bepaalde in artikel 12 van het Uniform Reglement van de Plaatselijke en Provinciale Afdelingen van Exploitanten, heb ik de eer U aan te bieden het jaarverslag van de afde ling over het jaar 1961. Er werden drie ledenvergaderingen gehouden in het gastvrije „Frigge" te Groningen. Het bestuur kwam één maal vaker bijeen en wel te Drachten om de aanvrage van de Stichting ,,De Lawei" te behandelen. Deze aanvrage, die ingetrokken had moeten worden, werd later gelanceerd door de exploitant van de bioscoop te Drachten. Zowel in de zitting van de Commissie Nieuwe Zaken als in de zitting van de Commissie Beroep Nieuwe Zaken werd de aanvrage geweigerd, gezien de abnormale 85

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 84