AFDELING HET OOSTEN aard van de voorgestelde exploitatie en dan werd gevreesd, dat de gezonde ontwikkeling van het bedrijf met deze exploitatie niet gediend zou zijn. Op 16 maart nam de fa. G. Schepel Co. te Delfzijl het nieuwe City theater in gebruik. Bij de opening waren aanwezig o.m. de Bondsvoorzitter, de heer J. Nijland en het bestuur van de afdeling. De officiële opening werd verricht door de Burge meester van Delfzijl. Ook het Luxor theater te Groningen werd in 1961 grondig gerestaureerd en is op feestelijke wijze heropend. Op 14 september opende de heer W. Reinigert te Appingedam zijn verbouwd Luxor theater. Hier waren aanwezig de heer J. Nijland, namens het Hoofdbestuur en het afdelingsbestuur. Ook hier werd de officiële ope ning door de Burgemeester verricht. Verder is de heer A. van Nouhuys te West Terschelling vergun ning verleend tot het verplaatsen van zijn exploi tatie naar Midsland. Over de bedrijfsresultaten van 1961 kan men zeg gen, dat ze niet zo rooskleurig zijn. Over het alge meen genomen kan vermeld worden, dat het aantal bezoekers sterker is teruggelopen, dan de recettes. Het is te hopen, dat er spoedig een definitieve op lossing gevonden wordt inzake de vermakelijk- heidsbelasting en de omzetbelasting. Ook wat de filmhuren betreft is de situatie erg slecht. De ver huurders vragen prijzen die voor kleine exploita ties niet zijn op te brengen. Nu kan men zeggen: laat die kleine exploitaties de dure films dan niet vertonen. Maar bij alle exploitanten is toch de wil aanwezig om voor de standing van zijn zaak ook die films te brengen. In het bestuur werd in 1961 i.p.v. de heer Bisschop, die om gezondheidsredenen ons moest verlaten, de heer H. Holman opgenomen. Het bestuur bestaat dus nu uit: H. Zondervan, Voorzitter Mevr. F. F. de Vries-Evenhuis, Vice Voorzitter G. Schepel, Secretaris H. Holman, Penningmeester J. S. Thedinga In de Afdelingsraad werd de afdeling vertegen woordigd door de heer H. Zondervan, Mevr. F. F. de Vries-Evenhuis en de heer G. Schepel. In de Ledenraad had zitting de heer H. Zondervan. In het afgelopen jaar verloren wij ons lid de heer B. Branbergen te Groningen. De heer Branbergen was exploitant van de reisbioscoopexploitatie Oka- phone. Mevr. C. J. Sprenger-Boon, leidster van het Luxor theater te Groningen overleed te Den Bosch tijdens een trade-show. Hoewel het niet de ge woonte is om niet-leden hier te memoreren is er hier m.i. een uitzondering mogelijk en zelfs wen selijk. Mevr. Sprenger had n.1. hart voor de bios- copie en was een zeer geziene figuur. Onze doden, zij rusten in vrede. Voor 1962 hoop ik dan een herstel van de recettes, toenemend bioscoopbezoek, verlaging van de ver makelijkheidsbelasting, dat de omzetbelasting mag verdwijnen, dat de huren voor de ,,colossals" min der hoog zullen worden en last but not least, dat de leden van de Bond in goede gezondheid en succes in zaken mogen werken. G. SCHEPEL, Secretaris. Zonder nu dit jaarverslag in mineur te willen hou den, is ook het afgelopen jaar wat bedrijfsresul taten betreft voor de meeste exploitanten beneden verwachting gebleven. De concurrentie van de televisie en van de bromfietsen en scooters is van zelfsprekend gebleven. Niettegenstaande de con- currrentie van dit vermaak wordt ons bedrijf door de meeste gemeentebesturen gezien als het sluit stuk van de begroting. Enkele succesjes daarge laten is de vermakelijkheidsbelasting nog altijd het grote struikelblok om te geraken tot een ver antwoorde exploitatie. Die kleine succesjes zijn in ons district Almelo waar de belasting is verlaagd van 35 tot 25%, Hengelo (O) eveneens van 35 tot 25% en Olden- zaal, waar de belasting terugging van 25 tot 20%. Zoals steeds raden wij onze leden aan onversaagd te blijven pogen, ieder in zijn eigen gemeente, de vermakelijkheidsbelasting verlaagd te krijgen. De ondernemingsgeest in ons district kwam tot uiting in de vestiging van een nieuwe bioscoop te Wageningen, terwijl de bioscoop ,,De Kroon" te Zwolle een grondige vernieuwing onderging. Deze bioscoop bestond 50 jaar en dit feit werd door de heer Kroon met een receptie herdacht. Onze afdeling kwam dit jaar twee maal in ver gadering bijeen, n.1. op 8 maart en 24 mei. Het bestuur vergaderde vier maal. 86

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 85