AFDELING HET WESTEN In het verslagjaar kwam in het bestuur geen ver andering. Zij bestond uit de heren: J. Nijland Jr., Voorzitter; K. W. Elverding, Secretaris; J. H. Kroon, Vice-Voorzitter; J. S. Thedinga, Penning meester; H. Miedema, lid. De vertegenwoordigers in de Afdelingsraad waren de heren: Nijland, Elverding en Kroon en in de Ledenraad trad voor onze afdeling op de heer Kroon. Onze secretaris de heer Elverding werd dit jaar gekozen in het Dagelijks Bestuur van de Afdelings raad. Ik eindig met de hoop uit te spreken, dat onze leden allen een goed jaar 1962 zullen hebben, zowel zakelijk als in hun gezin. K. W. ELVERDING, Secretaris. Het ligt weer achter ons, het jaar dat vele leden met enige bezorgdheid tegemoet zagen en dat, naar achteraf gebleken is, tamelijk stabiel bleef ten opzichte van 1960. De ontvangsten en voor namelijk het bezoekersaantal liepen weer iets terug maar het blijkt steeds weer dat het merendeel der leden het volste vertrouwen hebben in de toe komst. Dit vertrouwen baseert zich in belangrijke mate op berichten uit Amerika waar het verzadi gingspunt der T.V. bezitters reeds is en in Enge land bijna bereikt is, met als gevolg dat in de bioscoop theaters weer een kleine opleving valt te constateren. Het doet wat vreemd aan, maar onze wens zou dus moeten zijn, dat de regering er snel nog maar een paar T.V.-zenders bij liet zet ten, des te vlugger zou dit punt ook hier bereikt zijn. In dit verslagjaar kwam de afdeling drie maal in vergadering bijeen waarvoor de belangstelling van de leden, en daar zullen meerdere afdelingen mee te kampen hebben, nog al wat te wensen overliet. Tijdens de jaarvergadering, welke gehouden werd op 2 maart te Dordrecht, hebben enige mutaties plaatsgevonden in het Bestuur wegens het af treden van onze Voorzitter, de heer J. van Bentum. De heren C. van Liere en A. A. Moser werden herkozen terwijl in de vacature van de heer J. van Bentum voorzien werd door de benoeming van de heer H. W. M. Janssen te Delft. Het Bestuur is dus thans volgt samengesteld: C. van Liere, Voorzitter; A. J. Ch. Silvius, Vice- Voorzitter; A. A. Moser, Secretaris,- E. J. Weier, Penningmeester en H. W. M. Janssen, Lid. Met algemene stemmen werd de heer A. J. Ch. Silvius herkozen voor de Afdelingsraad en de heer A. A. Moser daarvoor benoemd in verband met het vertrek van de heer J. van Bentum. Om dezelfde reden werd de heer C. van Liere benoemd als lid van de Ledenraad. Voor onze Delftse leden is de jarenlange strijd tegen de hoge vermakelijkheidsbelasting eindelijk met succes bekroond. Maar daar zijn hun theaters dan ook negen weken voor gesloten geweest, al hun deuren op 10 maart weer voor het publiek te hebben opengesteld, werd in de Raadsvergadering van 27 september besloten het tarief van 35 terug te brengen naar 25% en dat van volgens artikel 1 gekeurde films van 20 naar 15%. Het Astra Theater te Wassenaar verwisselde van exploitant door het besluit van de heer J. van Bentum zich geheel uit het bedrijf terug te trekken. Wegens de vele activiteiten, welke onze Oud- Voorzitter tal van jaren in het belang van het bioscoopbedrijf heeft ontwikkeld, werd hem het ere-lidmaatschap van de Afdeling ,,Het Westen" verleend. Mevrouw H. W. v. d. Tooren heropende in juli onder zeer grote belangstelling haar geheel ge restaureerde Reunie Theater te Gouda. Begin November waren het de families Van Liere te Goes en Vlissingen die een belangrijke mijlpaal in de geschiedenis van hun bedrijf herdachten n.1. het 40-jarig bestaan daarvan. Bij beide gelegenheden was ons Bestuur vertegenwoordigd om blijk te geven van zijn belangstelling voor deze heuglijke gebeurtenissen. De Technische Dag, belegd door onze afdeling op 30 november in Theater 't Venster te Rotterdam, mag een groot succes genoemd worden. Vele leden gaven gehoor aan de uitnodiging waarvan enkelen ook hun cabinepersoneel hadden meegebracht. Na 's morgens een lezing en enige interessante demon straties over Xenon- en H. I. licht te hebben bij gewoond, werd een gezamenlijke lunch gebruikt, ons aangeboden door de N.V. Kinotechniek te Amsterdam, die ook de technische verzorging van 87

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 86