AFDELING HET ZUIDEN deze dag in handen had. De middag was gereser veerd voor een lezing door de Technisch Inspec teur van de Bond, de heer E. F. Henny, met als onderwerp ,,De cabine van heden en in de toe komst". Een woord van dank is hier wel op zijn plaats aan de heer E. J. Weier en zijn personeel voor de gastvrije ontvangst in zijn theater. Maart 1962 A. A. MOSER, Secretaris. Het jaar, dat nu alweer bijna twee maanden achter ons ligt, heeft bewezen, dat onze Afdeling, hoewel zeker niet gespaard gebleven voor de zorgen, die algemeen op het bedrijf drukken, leeft en op dyna mische wijze weerstand weet te bieden aan de vele moeilijkheden van het ogenblik. Wij memoreren in de eerste plaats de viering van ons dertig-jarig bestaan, dat eigenlijk het vorig jaar al op het programma stond doch door de be kende omstandigheden naar 1961 werd verschoven. 10 april zal voor ons allen een onvergetelijke dag blijven door de vele blijken van sympathie, die onze afdeling van het Hoofdbestuur en van de gehele organisatie mocht ontvangen. Het feit, dat de Bondsvoorzitter, de heer Joh. Miedema, mededeling deed, dat onze voorzitter, de heer M. Desmet, zou worden voorgesteld als ere lid van de N.B.B, (welk voorstel later door de algemene vergadering bij acclamatie werd aange nomen) is voor ons allen wel het hoogtepunt ge weest van deze mijlpaal in de geschiedenis onzer afdeling. Als uiting van zuidelijk optimisme en voortvarend heid mag zeker ook niet onvermeld blijven de tech nische dag, die zich in een buitengewone belang stelling, zelfs van collega's uit België, mocht ver heugen. Een woord van dank is in dit jaarverslag zeker op zijn plaats aan de directie van de Philipsfabrieken en aldegenen, die aan het welslagen hebben mede gewerkt, doch vooral aan ons Afdelingsbestuurs- lid de heer P. Vink, die de promotor was van deze zo goed geslaagde dag. Al het bovenstaande belet niet, dat 1961 ook voor de leden van onze Afdeling een jaar is geweest van groeiende zorgen en moeilijkheden. De concurrentie van de televisie is er dit afgelopen jaar zeker niet minder op geworden, de exploitatie kosten waren hoger, terwijl bij velen onzer de recettes in nederwaartse beweging bleven. Tevens heeft het feit, dat een vrij groot aantal films, waarbij meerdere kassasuccessen in de rest van ons land, voor het Zuiden werden afgekeurd, de exploitatie-uitkomsten in onze afdeling helaas niet ongevoelig gedrukt. In dit geval is het wel zeer te betreuren, dat het Hoofdbestuur evenmin trouwens als andere daar voor in aanmerking komende instanties, iets kan doen om het euvel der in de (nota bene katholieke couranten) in geheel West-Brabant adverterende Antwerpse bioscopen te doen ophouden. Zeker in deze zorgelijke tijd is het nodig, dat de be treffende instanties begrip krijgen voor een drasti sche herziening der belastingheffingen. De af schaffing van de ons door de bezetters indertijd op gedrongen en zwaar drukkende omzetbelasting zou hier alvast voorlopig enige verlichting brengen, doch ook de vermakelijkheidsbelasting is onder de tegenwoordige omstandigheden een ondraagbare last. Moge het Hoofdbestuur in het lopende jaar de juiste wegen vinden ter opheffing van bovenstaan de ernstige belemmeringen voor onze exploitaties. Toch zijn er ook dit jaar wederom verheugende activiteiten en initiatieven van onze leden te ver melden. Op 9 maart opende de heer Wolff zijn Studio Theater in de Tilburgse Stadsschouwburg onder grote be langstelling. De Burgemeester van Tilburg, onze Bondsvoorzitter en vele anderen spraken woorden van waardering bij deze gelegenheid. Begin mei presenteerde de heer Hirschberg te Heerlen zijn nieuwe Hollandia Theater aan de vele belangstellenden, ook hier huldigde de Burgemees ter deze daad van zakelijke vooruitstrevendheid. De heer H. S. Boekman, Vice-Voorzitter van onze organisatie vertegenwoordigde hier het Hoofd bestuur. Op 3 juli hebben de heren Gebr. Biemans aan hun theaterpark toegevoegd het geheel gerestaureerde vroegere Royal Theater te Tilburg, dat door hen werd omgedoopt in Ambassade; hier waren het het Hoofdbestuurslid de heer Bouts en de Secretaris van de Afdeling, die blijk gaven van hun belang stelling, die ook uit alle kringen van Tilburg zeer groot was. De heren Bruglemans te Roosendaal heropenden hun prachtig gerenoveerde City Theater. Mede door 88

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 87