j «y c u» van het Bondsbureau te Amsterdam, die hun cabi nes en één of meer nevenruimten welwillend ter beschikking stelden van de examencommissies voor het afnemen van de examens in de praktische vakken. DISPENSATIEBELEID Het dispensatiebeleid werd ook in het verslag jaar zo soepel mogelijk gevoerd, met het doel stagnaties in de bedrijven door het ontbreken van bevoegd technisch personeel, zoveel mogelijk te voorkomen. Dit neemt echter niet weg, dat steeds zekere eisen werden gesteld, teneinde noch de loonregeling voor het Bioscoopbedrijf, noch de waarde van de operateurdiploma's geweld aan te doen. Er is dit jaar in 32 gevallen dispensatie verleend, waarbij het steeds ten hoogste kon gaan om de functie van Ie operateur niet belast met de leiding en waarbij de looptijd van de dispensatie maximaal één jaar bedroeg. De overgrote meerderheid der dispensaties was echter bedoeld voor de vervulling van de functies van 2e of 3e operateur. SECRETARIAAT Zoals te doen gebruikelijk zullen wij in het kader van dit verslag de omvang van de secretariaats- werkzaamheden met enig cijfermateriaal illustre ren. Het aantal ingekomen stukken bleef nagenoeg constant en bedroeg wederom ruim 1000 stuks, terwijl het aantal uitgaande brieven daalde van 622 tot 588. Daar komen dan nog verscheidene hon derden brieven in circulairevorm bij, die zoals steeds betrekking hebben op lesgelden, examens, werkboekjes en dergelijke. Het aantal verzonden circulaires bedroeg ditmaal 31, waarbij nog komen 69 gestencilde stukken. Voorts zijn gedurende het verslagjaar 97 voorlopige werkboekjes uitgereikt. Met inbegrip van het stencilwerk ten behoeve van de cursussen, beliep het totale verbruik aan stencil papier dit jaar ruim 12.000 vel. VOORUITZICHTEN Gelet op het voorafgaande en gezien de huidige tijdsomstandigheden die voor ons Instituut niet gunstig zijn, is er weinig aanleiding om te ver wachten, dat onze activiteiten zich in de naaste toekomst weer aanzienlijk zullen kunnen uit breiden. Wanneer men bovengenoemde aantallen uitge reikte diploma's beziet komt men op een totaal van ruim 700, waarbij dan in aanmerking moet worden genomen, dat vele houders van het diploma-A later ook het diploma-B hebben verworven, en zou men met inbegrip van enkele honderden vrijgestelden, tot de conclusie kunnen komen, dat het aantal be schikbare gediplomeerden ruim voldoende is en dat dus zou kunnen worden volstaan met de op leiding van de nieuwe leerling-operateurs. Helaas heeft echter gedurende de laatste jaren een groot aantal gediplomeerden het bedrijf vaarwel gezegd, ofwel vanwege de onregelmatige werk tijden, ofwel om financiële redenen, waardoor ons doel dat enkele jaren geleden zeer nabij scheen, namelijk om ervoor te zorgen, dat in iedere bios coop tenminste over één gediplomeerde opera teur zou kunnen worden beschikt, thans weer in een ver verschiet is komen te liggen. Getracht zal worden om onder andere aan de hand van de con trole der werkboekjes in het komende jaar zo nauwkeurig mogelijk na te gaan hoe de stand in dit opzicht is. Afgezien van dit alles blijft het Bestuur er naar streven, de cursussen up to date te houden en wor den kosten noch moeiten gespaard om het onder richt zo doeltreffend mogelijk te doen zijn. Amsterdam, januari 1962 L. CLAASSEN, Secretaris. H 92 I

Jaarverslagen | 1961 | | pagina 91