en culturele films uitgetrokken 1.325.000— in 1973). In 1973 zijn 23 korte films met subsidie van C.R.M, tot stand gekomen, waarvan er zes in de bioscopen verschenen. Een ander punt van belang acht het Hoofdbestuur de instandhouding van de Cinetone Studio's te Duivendrecht. Naast de financiële faciliteiten die automa tisch worden verkregen door middel van het subsidiebeleid van het Productie fonds, is een extra steun van overheidswege onontbeerlijk om de studio's als enige centrale werkplaats voor de gehele Nederlandse filmproduktie op een be hoorlijk niveau in stand te houden. Mede in aanmerking genomen de situatie in het buitenland zullen de exploitatieresultaten geen of nauwelijks ruimte laten voor investeringen in de studio. In het geheel van maatregelen ten behoeve van de nationale filmindustrie zou de overheid met dit aspekt rekening moeten houden. 2&£r*rrT ^e/■t/zl De Nederfandse jeugdfilm bleef het ook in 1973 met een totaal bezoek van ruim 279.000 bezoekers goed doen. Naast de nieuwe jeugdfilm „Dik Trom en zijn dorpsgenoten", geproduceerd door Rex Film te Schinnen liep nog met rede lijk succes de film „Circus op stelten" van Castor Film, die op 31 december 1972 in première was gekomen. Van Rex Film zorgden nog 14 oudere films mede voor bovengenoemd bezoekcijfer. De amortisatie van jeugdfilms is een zaak van lange adem, waarbij deze films echter het voordeel hebben nauwelijks te verouderen. Zij kunnen daardoor zeer langdurig in roulatie blijven voor een zich steeds vernieuwend jeugdig publiek. Johnny Kraaykamp in „Geen paniek", regie Ko Koedijk (City Film Produktie Mij B.VJParkfilm B.V.)

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 19