De produktie van korte films voor handel en industrie, waaronder ook reclame films, bleef ook in 1973 een moeilijke zaak. Er zijn in totaal door bondsleden circa 400 van dit soort films vervaardigd tegen 481 in 1972. Daarnaast is een redelijke hoeveelheid filmwerk verricht ten behoeve van de Nederlandse tele visie. INTERNATIONALE AKTIVITEITEN In ons vorige jaarverslag werd reeds melding gemaakt van exportbevordering door deelname met Nederlandse hoofdfilms aan een buitenlandse filmmarkt. In 1973 is, zoals vorenvermeld, deelgenomen aan de internationale filmmarkt van Cannes, die plaatsvond in de periode van 8 tot 23 mei. In samenwerking met de Rijksvoorlichtingsdienst en de Cinecentrumgroep was aldaar een bescheiden stand ingericht en waren er de nodige korte en lange films, zomede documentatie materiaal beschikbaar voor geïnteresseerde buitenlandse kopers. De opgedane ervaringen waren zodanig positief, dat te verwachten valt, dat op de ingeslagen weg zal worden voortgegaan. Het jaarlijkse Internationale Industriële Filmfestival, dat in 1972 met zoveel succes in Amsterdam werd gehouden, vond in 1973 plaats te Parijs en wel van 20 tot en met 24 november. Er was via de Nederladse selectiecommissie ook ditmaal een sterke Neder landse inzending uit de bus gekomen, bestaande uit 13 films. Ons land behaalde met deze films in totaal drie prijzen in verschillende categorieën, namelijk Op de filmmarkt te Cannes was Nederland voor het eerst met een stand vertegenwoordigd.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 20