Johan Cruyff, Nummer 14 in de gelijknamige film van Maarten de Vos (Coster Producties) eerste prijzen met de films „Dangerous decibels" van Carillon Audiovisual Media, regie: Mieke Buijs, „A glowing tribute" van Bob Kommer Studio's CV., regie: Pum Rote en een derde prijs met de film „Terra Culinaris", even- eensvan Carillon Audivisual Media, regie: Ronny Erends. Op een totaal van 123 films uit de gehele wereld is dit een fraai resultaat te noemen. PRODUCTIEFONDS VOOR NEDERLANDSE FILMS De samenstelling van het Bestuur bleef in het verslagjaar gehandhaafd. Zitting hadden voor het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk de heren Dr. J. Hulsker, Voorzitter, H. Isaac en J. Wiegel, en voor de Nederlandse Bioscoopbond de heren J. G. J. Bosman, secretaris, G. J. H. Dujardin en M. Gerschtanowitz. De heer J. Th. van Taalingen fungeerde als toegevoegd secre taris; aan het secretariaat waren tevens verbonden Mej. Mr. C. A. Krietemeyer, die belast was met algemene secretariaatswerkzaamheden, en de heer L. Claas- sen en de heer A. M. A. de Haan, wier taken meer op het technische, admini stratieve en financieel controlerende vlak lagen. Het Bestuur vergaderde zes maal. In de eerste vergadering in het begin van het verslagjaar is binnen het kader van de beschikbare middelen op de voorliggende stukken van de projekten 1973 een aantal principe-beslissingen genomen en is ten behoeve van een jeugdfilm een bijdrage toegekend. In de volgende vergade ringen werden na completering van de stukken definitieve beslissingen genomen. Als gevolg van een verruiming van de middelen uit terugbetalingen kon in de ■■:.;:;:;S: '^ïMïwï r\':-imm.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 21