In overeenstemming met de opvatting van de Exploitantenraad hebben de leden werkgevers in de Sociale Commissie ernaar gestreefd de grote lijnen, zoals die bepaald zijn door het Centraal Akkoord te volgen. Binnen het raam van dit akkoord zijn er in de Sociale Commissie onderhandelingen over een nieuwe C.A.O. de oude expireerde 31 maart 1973 geopend. Daaraan is voorafgegaan een enquête onder leden-bioscoopondernemers, waarbij gegevens over de samenstelling van het bioscooppersoneel zijn verzameld. Begin maart hebben de N.V.V. Bond Mercurius en de Katholieke Bond A.V.G. de volgende voorstellen voor de nieuwe C.A.O. ingediend: I. Verhoging van de salaristabellen met 5 Verwerking van het wettelijk minimumloon in de salarisschalen; Verhoging van de vakantiebijslag van 6 naar 7 Opname van een minimum vakantiebijslag van f 900, Wijziging van het tot dusver gebruikte systeem van prijsindexering in een uitsluitend op na-calculatie gebaseerde regeling, zoals die thans vrij alge meen gebruikelijk is; Verlaging van de wekelijkse arbeidstijd met één uur. Laten vervallen van het gemiddelde per vier weken. Verlaging van de begrenzing der groepen II, III en ,V (II: 32 tot 40 uur per week; III: 24 tot 32 uur per week; IV: arbeidstijd minder dan 24 uur per week). Herberekening van de sala ristabellen in laatstgenoemde groepen. Uitbreiding van de jaarlijkse vakantie met twee dagen. Opname van de bepaling dat de toeslag voor het werken op feestdagen dient te komen boven het wettelijk minimumloon; II. III. IV. V. VI. VII. VIII. 13 december opende te Amsterdam City 2.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 24