Technische aangelegenheden De stijgende tendens in de automatisering van projektie-installaties, die wij in 1972 signaleerden, zette zich in het verslagjaar voort. Het aantal volledig geauto matiseerde bioscopen steeg van 56 naar 71 en het aantal half geautomatiseerde bioscopen steeg van 7 naar 17. Storingen van betekenis deden zich over het alge meen in de geautomatiseerde bedrijven niet voor, zij het dat van het euvel van het niet verwijderen van de bekende schakelstrips ook in 1973 de nodige hinder werd ondervonden. De indruk bestaat echter, dat de herhaalde oproepen om aan deze zaak aandacht te besteden effekt beginnen te sorteren, zodat gehoopt mag worden, dat binnen afzienbare tijd alle betrokkenen zullen inzien, dat het zorgvuldig ver wijderen van schakelstrips essentieel is voor een ongestoord verloop van geauto matiseerde voorstellingen bij de bioscoopondernemers, die de films erna moeten vertonen. Het aantal 70 mm-installaties bleef ongewijzigd gehandhaafd op 41 en het aantal bioscopen, dat is uitgerust voor de vertoning van films met magnetische geluids registratie bleef eveneens gehandhaafd op 80. In dit laatste aantal zijn de 70 mm- installaties begrepen. Het gewijzigde Reglement op de Technische Commissie bepaalt, dat deze Commis sie bestaat uit drie personen, onder wie een erkend architect of een andere des kundige op het gebied van de bouwkunsten en een deskundige op het gebied van de projectie- en geluidstechniek. Tot leden van de Technische Commissie in haar nieuwe samenstelling heeft het Hoofdbestuur benoemd de heren F. H. W. Weyschedé, directeur van de N.V. Verenigde Nederlandse Bioscopen te Leeuwarden (die met het voorzitterschap is belast), D. J. H. Swart, tchnisch bedrijfsleider van Tuschinski Theaters B.V. te Amsterdam en de architect C. L. Wirtz te Rotterdam. Als secretairs fungeert de heer H. W. Hagenberg en als plaatsvervangend secretaris de heer L. Claassen. Aan de heer D. J. van Leen, die vele jaren als Voorzitter van de Technische Commissie in haar oude samenstelling is opgetreden, en de heren O. P. Besseling en G. J. H. Dujardin, leden dezer Commissie, is dank betuigd voor de belangrijke diensten, welke zij in deze functie de Bond en het bedrijf hebben bewezen. Tot de taak van de Technische Commissie behoort reglementair de Commissie Nieuwe Zaken respectievelijk de Commissie Beroep Nieuwe Zaken van advies te dienen omtrent technische aangelegenheden in samenhang met de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement. In 1973 heeft de Commissie Nieuwe zaken niet minder dan vijftien aanvragen om advies tot de Technische Commissie gericht. Deze aanvragen betroffen in zes gevallen nieuwe bioscopen in Amsterdam, Groningen (een bouwplan van drie), Heerlen (een complex van zeven, later teruggebracht tot vijf), 's-Hertogenbosch (een complex van drie), Utrecht en Valkenburg. Verder werd advies gevraagd over zes aanvragen betreffende inbouw van nieuwe bioscopen in de gebouwen van bestaande bioscopen te Amsterdam (twee aanvra gen, waarvan één voor twee in één gebouw), Arnhem, Beverwijk, Kaatsheuvel en Rotterdam (twee in één gebouw). Bovendien werd advies gevraagd over drie splitsingen van bestaande bioscopen, waarvan twee in Amsterdam (waaronder één splitsing in vier zalen) en in Rotter dam. De Technische Commissie heeft volgens het nieuwe Reglement mede tot taak het Hoofdbestuur van advies te dienen omtrent technische aangelegenheden in samen-

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 29