hang met de bepalingen van het Algemeen Bedrijfsreglement. In het verslagjaar is advies aan het Hoofdbestuur uitgebracht over een plan tot verplaatsing van een bioscoop in Heerlen. Ook werden aan het Hoofdbestuur technische adviezen uit gebracht met betrekking tot de heropening van een tweetal door brand beschadigde Haagse bioscopen. Alle vorengemelde adviezen werden uitgebracht nadat de belanghebbenden door de Technische Commissie waren gehoord. In vele gevallen leidde het overleg met de Commissie tot het aanbrengen van aanzienlijke verbeteringen in de ontworpen plannen. De bezwaren van de Commissie waren meestal ontleend aan de in het bioscoop bedrijf in de loop der jaren opgedane ervaringen en de daarop gebaseerde opvat tingen, zoals die zijn omschreven in Hoofdstuk VI van het Handboek der Bioscoop techniek, handelende over de inrichting van de cabine, de zaal en de nevenruimten. De Commissie heeft speciale aandacht geschonken aan de zogenaamde zichtlijnen. Met het oog daarop werd belanghebbenden verzocht een zichtlijnentekening op een schaal van 1 20 in te dienen. Bij haar werkzaamheden heeft de Technische Commissie ook de heer E. F. Henny, technisch inspecteur van de Bond, ingeschakeld, zulks mede met het oog op zijn bekendheid met de omstandigheden ter plaatse. Het Hoofdbestuur heeft aan de Technische Commissie een gedetailleerd advies gevraagd over kwaliteit en kosten van 16 mm filmprojectie-apparatuur, zulks met het oog op de vraag, of het aanbeveling verdient maatregelen te ontwikkelen ter bevordering van de vervaardiging en het gebruik van 16 mm filmkopieën. De Commissie heeft ter zake een groot aantal gegevens verzameld, maar kon vóór het einde van het verslagjaar nog niet tot het uitbrengen van het gevraagde advies overgaan. Barbara Seagull en Sandy van der Linden in „Angela" van N. van der Heyde (Maggan Films B.V. Een co-produktie met België)

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 30