Stimulering van filmbelangstelling en bioscoopbezoek De activiteiten van de Bond in collectieve zin ter stimulering van de filmbelang stelling en het bioscoopbezoek bewegen zich vooral op het terrein van de publi citeit en research. De werkzaamheid op publiciteitsgebied betreft met name de uitgifte van bioscoop bonnen, de functionering van de persdienst, de collectieve propaganda-campagnes, de medewerking aan de Internationale Filmweek Arnhem en de voorlichting van de leden door middel van publicaties, het Bondscongres etc. De bioscoopbonnen worden uitgegeven in waarden van 5,en 10,Zij blijken in een tamelijk permanente behoefte te voorzien, waarbij opvalt, dat de bon in trek is als geschenk voor relaties en personeel. Ook wordt de bon aangewend als prijs bij prijsvragen. De persdienst, die mede een stuk public relations omvat, heeft de pers ook in 1973 weer voorzien van gegevens omtrent landelijke en plaatselijke filmpremières en aansluitende prolongaties. Verder verschaft de dienst informatie aan de pers over aangelegenheden op het gebied van film en bioscoop. Rond het begin van het nieuwe bioscoopseizoen wordt de pers een overzicht verstrekt van de nieuwe films onder opgave van het filmverhuurkantoor, de regisseur, de producent en de voor naamste acteurs en actrices. In 1971 is begonnen met een systeem van gereduceerde toegangsprijzen voor per sonen van 65 jaar en ouder. De gereduceerde entreeprijs voor bejaarden wordt voor elke bioscoopvoorstelling bepaald door de prijs van de goedkoopste rang te verminderen met f 0,75. Voor de aldus verkregen prijs kunnen de bejaarden in principe op alle rangen naar keuze plaatsnemen, uiteraard voorzover plaatsen beschikbaar zijn. In 1973 hebben 166.913 personen van de regeling gebruik ge maakt tegen 148.984 personen in 1972. De research is van belang ter verkrijging van aanwijzingen, die nuttig kunnen zijn voor de bedrijfsvoering van de leden in het algemeen en voor de publiciteit van de organisatie en de reclame van onze ondernemingen in het bijzonder. De finan ciering van de research wordt mogelijk gemaakt door de Stichting Stimulerings fonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen, die ten doel heeft het ont plooien en het bevorderen van collectieve activiteiten ter stimulering van het Ne derlandse Film- en Bioscoopwezen. De stichting is door het Hoofdbestuur van de Bond in overleg met het departement van Cultuur, Recreatie en Maatschappe lijk Werk in het leven geroepen. Na een subsidietoewijzing van het departement in 1968 is nadien geen nieuwe subsidie verleend. In het Bestuur van de Stichting Stimuleringsfonds voor het Nederlandse Film- en Bioscoopwezen is het Rijk ver tegenwoordigd door Dr. J. Hulsker, oud-Directeur-Generaal voor Culturele Zaken van het Ministerie van C.R.M. Voor de Bond hebben in het stichtingsbestuur zitting de heren J. Nijland, voorzitter, J. G. J. Bosman en J. P. M. A. Smulders. Laatstgenoemde is in de plaats gekomen van de heer G. J. H. Dujardin, die zijn functie in de loop van het verslagjaar heeft neergelegd. Als secretaris treedt op de heer J. Th. van Taalingen. Het Hoofdbestuur heeft het Instituut voor Psychologisch Marktonderzoek te Schie-

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 36