Internationale filmweek Arnhem 1973 De Stichting Internationale Filmweek Arnhem heeft als taak manifestaties op filmgebied te realiseren in de gemeente Arnhem. Zij wordt daartoe in staat ge steld door subsidies van het Rijk, de Gemeente Arnhem en de Nederlandse Bioscoopbond. Het Stichtingsbestuur dat verantwoordelijk was voor de van 30 augustus tot en met 5 september 1973 gehouden filmweek, bestond uit de heren Dr. J. A. Hes, direkteur van de Stichting Nederlands Filminstituut, J. Th. van Taalingen, Bonds directeur, en R. A. M. Verheul, consulent audiovisuele media van de provincie Gelderland. Het programma van de Arnhemse filmweek vertoonde een veelheid van film- aktiviteiten, waarbij vanzelf spreekt, dat de presentatie van films het hoofdbe standdeel van de programmering vormde. Het Stichtingsbestuur had zich speciaal ten doel gesteld om een zo groot mogelijk publiek te interesseren in het film medium. Om dat te bereiken werden alle bioscopen in Arnhem ingeschakeld. De filmselectie was, behoudens wat Rembrandt Luxe en Studio-A betreft, in han den gelegd van een commissie, bestaande uit de heren R. H. Gerschtanowitz, B. Huising, J. Nijland, Drs. W. J. A. van Roosmalen en J. Th. van Taalingen. Se cretaris was de heer H. W. Hagenberg. De heer H. Saaltink verrichtte de film selectie voor Rembrandt Luxe. Deze nieuwe bioscoop opende op de dag waarop de filmweek aanving. De programmering van Studio-A werd deels verzorgd door de selectiecommissie, deels door het Verenigd Nederlands Filminstituut. De Zweedse regisseur Vilgot Sjöman was gast tijdens de Filmweek Arnhem.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 38