Met het oog op de voorbereiding van de filmweek had het Hoofdbestuur een studiecommissie in het leven geroepen, waarin zitting hadden de heren P. Silvius, Voorzitter, H. W. Hagenberg, secretaris, Drs. P. M. H. Cuijpers, P. de Miranda, Drs. W. J. A. van Roosmalen, J. Th. van Taalingen en L. Tilmans. Deze com missie beëindigde haar werkzaamheden, nadat zij het Hoofdbestuur van advies studiecommissie in het leven geroepen, waarin zitting hadden de heren P. Silvius, had gediend. Omtrent kwesties op hetgebied van de publiciteit werd de filmweek begeleiddoor een commissie, die was samengesteld uit de heren Drs. P. M. H. Cuijpers, H. W. Hagenberg, P. de Miranda, Drs. W. J. A. van Roosmalen en L. Tilmans. In het Rembrandt Theater en Rembrandt Luxe werden uitsluitend filmpremières voor Nederland gebracht. In Rembrandt Luxe kregen vooral de minder bekende filmlanden en filmregisseurs een kans. De programmering van het Rembrandt Theater bestond uit de hoofdfilm ,,Sleuth" van de regisseur Joseph L. Mankie- wicz, die de voorsteling van zijn film tevens de opening van de filmweek bijwoonde, „The getaway", regie Sam Peckinpah, „The heartbreak kid", regie van Elaine May, „La grande bouffe" van Marco Ferreri, „L'attentat", regie Ives Boisset, „What?" regie Roman Polanski, „Electra glide in blue", regie James William Guercio, „Het dwaallicht", regie Frans Buyens, „Angela", regie Nicolai van der Heyde en „La nuit américaine" van Francois Truffaut met welke film de manifestatie werd besloten. In Rembrandt Luxe werden vertoond de films „Hannibal", regie Xavier Koller, „Solaris" van Andrei Tarkovsky, „Get back" van Donald Shebib, „Distant thunder" van Satyajit Ray, „Willow spring", regie Wer- ner Schroeter, „Jag heter stelios" van Johan Bergenstrahle, „Le blues entre les dents" van Robert Manthoulis, „August and July" van Murray Markowitz, „De rode psalm", regie Miclos Jancso en „Marjoe" van H. Smith en S. Kernochan. Van laatstgenoemde regisseurs waren tijdens de filmweek aanwezig Xavier Koller, Wer- ner Schroeter en Robert Manthoulis. Een aantal belangwekkende korte films uit binnen- en buitenland rondde de filmprogrammering af. Een interessant en geïmproviseerd onderdeel van de filmweek was het retrospek- tief, dat was gewijd aan de juist overleden regisseur Melville. Het vond plaats in het Saskia Theater. Teneinde de Arnhemse bevolking in haar geheel bij de filmweek te betrekken waren in het Luxor Theater en het Palace Theater filmreprises van een meer po pulair genre op het programma geplaatst. In Studio-A vonden in het kader van de aktiviteiten van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut drie filmpremières plaats, te weten „Der plötzliche Reich- tum der armen Leute von Kombach", regie Volker Schlöndorff, „Matthias Kneissl" van Reinhard Hauff en „Dimitrov". In dit theater stonden bovendien enige inte ressante reprises op het programma. Wat de nieuwe films betreft kan melding worden gemaakt van de vertoning in voorpremière van een tiental films in middagvoorstellingen in de bioscopen Luxor en Palace. Evenals tijdens de twee vorige filmweken vond ook in 1973 in het Saskia Theater de manifestatie „Open doek" plaats. Van twaalf uur 's middags tot twaalf uur 's nachts werden op 3 september nonstop recente korte Nederlandse films ver toond, te weten opdrachtfilms die waren vervaardigd door leden-filmproducenten van de Bond, eindexamenfilms van leerlingen van de Nederlandse Filmacademie

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 40