De Minister van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk werk bij de slotv oor stelling van de Filmweek Arnhem. en films vervaardigd met subsidie van het Ministerie van Cultuur, Recreatie en Maatschappelijk Werk. Het Verenigd Nederlands Filminstituut heeft onder de benaming „Festikon '73" een grote activiteit in Arnhem ontplooid. In Hotel „De Bilderberg" te Oosterbeek werd een sociaal-wetenschappelijke filmconferentie gehouden over nieuwe wegen in de historische film. Aan de conferentie werd ook door buitenlanders deelge nomen. Er werd voor de derde maal een Kontaktbijeenkomst Filmprojekten ge houden, tijdens welke 8 mm films werden vertoond en besproken, die door allerlei groepen uit het vormingswerk zijn gemaakt. In het kader van het zogenaamde Festikon Kreatikon werden door de hoogste klassen van een aantal basisscholen en andere schooltypen, alsmede door groepen van vormingscentra voor de wer kende jeugd 8 mm films vervaardigd onder leiding van de heer Karst van der Meulen en Ewald Zimmerman. In het Luxor Theater werden zes ochtendvoorstel lingen voor leerlingen van de Arnhemse basisscholen gegeven, waarbij de heer Karst van der Meulen als inleider optrad. In het kader van Festikon Histikon werden naast de voorstellingen in Studio-A, waarover in het voorgaande reeds is gerapporteerd, historische films vertoond voor de leerlingen van het voortgezet en hoger beroepsonderwijs in Arnhem. Het Festikon Kritikon omvatte enige maatschappij-kritische films. Bijzonder interessante onderdelen van de filmweek waren de tentoonstelling en het retrospektief gewijd aan de Deense filmactrice Asta Nielsen. Deze tentoon stelling, die door het Nederlands Filmmuseum werd gepresenteerd, werd gehouden in het Gemeentemuseum.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 41