Voor de uitreiking van de Billiton-Van der Rijn-prijs was traditie getrouw een plaats ingeruimd. De uitreiking vond plaats in Rembrandt Luxe. Aan de filmmanifestatie werd een feestelijk karakter verleend door de ontvangst van Burgemeester en Wethouders van Arnhem op de openingsdag van de film- week, ontvangsten en persconferenties die door filmondernemingen werden ge geven en het bezoek van enige regisseurs en artiesten. In de pauze en na de afloop van de slotvoorstellingen in Rembrandt en Rembrandt Luxe heeft het Hoofd bestuur aan de bezoekers enige consumpties aangeboden, waarmede de filmweek een plezierig en ongedwongen einde kreeg. Wanneer men de Internationale Filmweek Arnhem 1973 overziet, dan mag wor den geconstateerd, dat de organisatoren zijn geslaagd in de opzet een filmmanifes tatie tot stand te brengen die een algemeen beeld geeft van hetgeen er op film- gebied nationaal en internationaal gaande is. De onderscheiden aspekten van het filmmedium zijn goed tot hun recht gekomen. De mogelijkheid van deelneming in aktief-recreatieve zin was ongetwijfeld een belangwekkend element. De toege paste formule wijkt als zodanig af van de meer gespecialiseerde opzet van de meeste festivals in binnen- en buitenland. Het publiek, waaronder vele duizenden jongeren, heeft dankzij de gevarieerde en kwalitatief verantwoorde programmering in zeer positieve zin op de filmweek gereageerd, hetgeen mede een aanwijzing vormt om op de ingeslagen weg voort te gaan. In totaal telden de verschillende voorstellingen 32.000 bezoekers (25.000 in 1971). 'Open doek' en de meeste jeugdvoorstellingen waren gratis toegankelijk; daarvan is door 12.000 personen gebruik gemaakt. De tentoonstelling over Asta Nielsen tijdens de Filmweek in het Gemeentelijk Museum te Arnhem.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 42