Organisatorische contacten BINNENLAND a. Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut De Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut is voortgekomen uit een samen werkingsverband, dat in 1968 werd opgericht door de stichtingen Nederlands Filminstituut, Filmcentrum, Film en Jeugd en Audio-visuele Dienst. Zij heeft ten doel door samenbundeling van krachten het kulturele werk op audio-visueel ge bied te versterken en uit te breiden. Hoewel het proces van integratie tussen de deelnemende stichtingen nog niet is voltooid, heeft de samenwerking in de Stich ting Verenigd Nederlands Filminstituut ertoe geleid, dat doublures zijn opgehe ven, nieuwe initiatieven van de grond zijn gekomen en het werk over de hele linie veel meer mensen heeft bereikt dan onder de vroegere structuur het geval was. Het Hoofdbestuur van de Stichting Verenigd Nederlands Filminstituut en de Raad van Beheer van de Stichting Nederlands Filminstituut zijn thans uit dezelf de personen samengesteld, te weten Dr. J. E. Andriessen, voorzitter, Dr. J. C. C. Rupp, vice-voorzitter, J. Th. van Taalingen, die de Bond vertegenwoordigt en de funktie van secretaris-penningmeester bekleedt, P. Beugels en J. M. Lücker. Dr. J. A. Hes is van beide stichtingen directeur. De terreinen waarop het Verenigd Nederlands Filminstituut en de daarin samenwerkende stichtingen zich bewegen, zijn o.a. filmstudie, filmvorming, verkenning van de geestelijke achtergrond van de film, filmverhuur van speciaal geselecteerde films ten behoeve van verenigin gen. Voorts worden activiteiten ontwikkeld op audio-visueel gebied en worden aangelegenheden behandeld op het gebied van de jeugd in verband met film en televisie. De Stichting Nederlands Filminstituut bestond in 1973 25 jaar. Aan dit jubileum werd aandacht besteed tijdens de openingsbijeenkomst van het Festikon '73, dat een onderdeel vormde van de Internationale Filmweek Arnhem 1973. De Bonds voorzitter, de heer J. Nijland, heeft bij die gelegenheid de Raad van Beheer ge lukgewenst en in het bijzonder waardering geuit voor de werkzaamheid van het oud-lid van de Raad van Beheer, de heer J. G. J. Bosman, die bijna 25 jaar se- cretaris-peningmeester van het Nederlands Filminstituut is geweest. De Nederlandse Filmacademie ressorteert onder de Stichting Nederlands Film instituut. De academie valt onder het kunstonderwijs, waarvan ook de academies van beeldende kunsten en de conservatoria deel uitmaken. Zij is een vierjarige dagschool, die opleidt voor creatieve en technische funkties in de sectoren van filmproduktie, filmlaboratoria, filmstudio's en televisie. Directeur van de Neder landse Filmacademie is de heer A. Koolhaas. Het curatorium bestaat uit de heren J. Verschueren, voorzitter; W. F. Dubbelde- man, secretaris; Prof. Dr. H. W. Julius, W. H. Lindner, J. Th. van Taalingen en Dr. H. S. Visscher. Het Hoofdbestuur heeft in het verslagjaar wederom een subsidie beschikbaar gesteld ten behoeve van de door het College aangewezen activiteiten, die binnen het kader van de werkzaamheid van de Stichting Verenigd Nederlands Filminsti tuut worden ontwikkeld.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 43