behandeld. De vergadering werd bijgewoond door de Bondsdirecteur. Op 15 no vember zijn problemen op het terrein van de festivalreglementering voor hoofd films en korte films aan de orde gekomen. Hierbij was van Bondswege aanwezig de heer L. Claassen, secretaris van de Bedrijfsafdeling Filmproduktie. c. F.I.A.D. De Fédération Internationale des Associations de Distributeurs de Films verenigt de nationale organisaties van de filmverhuurkantoren. Op de tijdens het filmfes tival te Cannes gehouden vergadering werden vraagstukken van algemene aard op het gebied van filmverhuur besproken. De vergadering werd bijgewoond door de vice-voorzitter van de Bedrijfsafdeling Filmverhuurders, de heer W. Hemel raad. d. F.E.I.T.C. De Fédération Européenne des Industries Techniques du Cinéma, waarin de organisaties van filmtechnische industrieën zijn verenigd, vergaderde op 24 en 25 oktober te Rome. In deze vergadering werden gegevens op het gebied van film- laboratoria en studiobedrijven in de Europese Gemeenschap uitgewisseld. Verder is er gesproken over douanerechten binnen de E.G., het verschil in B.T.W.-hef fingen, de televisie-concurrentie en de medewerking aan maatregelen tegen mi lieuverontreiniging. De vergaderingen van de F.E.I.T.C. werden van Bondswege bijgewoond door de heer L. Claassen. e. C.I.C.C.E. Het Comité des Industries Cinématographiques des Communautés Européennes behartigt in het bijzonder de belangen van de filmproducenten, de filmverhuur kantoren en de filmtechnische industrieën in de Europese Gemeenschap. In 1973 zijn Engeland en Denemarken tot het Comité toegetreden. Het Comité en zijn bestuur hebben enige malen in 1973 vergaderd, onder meer tijdens het filmfesti val te Cannes. In die vergaderingen werden in het bijzonder behandeld de pro blemen van de harmonisatie in de filmsector in de Europese Gemeenschap zowel op het terrein van de belastingen als op dat van steunmaatregelen. Speciaal zijn aan de orde gekomen twee voorstellen van de Europese Commissie aan de Raad van Ministers tot vaststelling van nieuwe richtlijnen. Het eerste voorstel beoogt de instelling door elk der lid-staten van een openbaar filmregister, waarin alle hoofdfilms worden ingeschreven. Voorts kunnen overeenkomsten betreffende de economische gebruiksrechten van een film of zijn exploitatie-opbrengsten, daar onder mede te verstaan overeenkomsten inzake regeringssteun, ter inschrijving worden aangeboden. Aan een dergelijke inschrijving wordt door de lid-staten bewijs van inhoud van de overeenkomst toegekend, hetgeen van belang is met het oog op het aantrekken van financieringsmiddelen. De instelling van een der gelijke richtlijn stuit onder meer op problemen van juridische aard. Het tweede voorstel heeft ten doel naast de mogelijkheid van vrije vestiging van de filmdis tributiekantoren, waarin reeds bij richtlijn is voorzien, het vrije dienstverkeer op het gebied van de filmindustrie te verwezenlijken. Ook dit voorstel is nog niet door de Raad van Ministers aangenomen. Bij de vergaderingen van het Comité en het bestuur is de Bond vertegenwoordigd door de Bondsdirecteur.

Jaarverslagen | 1973 | | pagina 46